> Nastava  > Informatika

Intersteno – svjetsko natjecanje u daktilografiji

Autor: Zvijezdana Žigolić Južvak, 2. 5. 2024. 07:49

Svjetsko natjecanje u desetminutnom prijepisu teksta održalo se online u razdoblju od 18. ožujka do 26. travnja. Učenici naše škole sudjelovali su u kategoriji prijepisa na materinskom jeziku. Možemo se pohvaliti što je svih troje natjecatelja ostvarilo plasman i odlične rezultate.

45. Dan tipkovnice – Državno prvenstvo u kompjutorskoj daktilografiji

Autor: Zvijezdana Žigolić Južvak, 17. 3. 2024. 20:49

16. ožujka 2024. se u Ekonomskoj i birotehničkoj školi u Bjelovaru održalo Državno prvenstvo u kompjutorskoj daktilografiji pod nazivom 45. Dan tipkovnice, a koje je organiziralo Hrvatsko stenografsko društvo. Važno je istaknuti kako su učenici Sara Bešker, Kristijan Grubić i Antonijo Grubić bili jedini osnovnoškolci na natjecanju! Kvalifikacijski je prag bio minimalno 180 znakova u minuti s najviše 0,5 % pogrešaka.

Županijsko natjecanje iz informatike

Autor: Zvijezdana Žigolić Južvak, 3. 3. 2024. 18:32

1. ožujka 2024. godine održalo se Županijsko natjecanje iz informatike u Osnovnoj školi Popovača. Naši su učenici postigli odlične rezultate.

U kategoriji Digitalne kompetencije 5 je učenik Borna Večerin osvojio 5. mjesto, a učenica Kata Jančić 17. mjesto.

Dan sigurnijega interneta 2024.

Autor: Zvijezdana Žigolić Južvak, 13. 2. 2024. 17:28

Svakodnevni rizici kojima smo izloženi pri upotrebi digitalnih uređaja i interneta iziskuju da se o njima govori što češće. Važno je djecu, mlade i odrasle poučavati o metodama sprječavanja tih rizika. Iz toga su razloga naši učenici tijekom nastave informatike i ove godine sudjelovali na brojnim radionicama koje su osmislile i provele njihove učiteljice.

Usvajamo vještine budućnosti

Autor: Zvijezdana Žigolić Južvak, 18. 1. 2024. 21:10

Ponedjeljkom i utorkom nakon nastave, učenici koji polaze izvannastavnu aktivnost „Škola budućnosti“ u programu B1, okupljaju se u učionici informatike i razvijaju nove vještine. Učenici osmih razreda već četvrtu godinu sudjeluju u istoimenom projektu koji je pokrenula tvrtka STEMI. Ove godine, kao i prošle, slažemo i programiramo heksapod robote, mijenjamo im izgled i smišljamo plesnu koreografiju. Iako zvuči jednostavno, iza svega se kriju zahtjevne vještine programiranja u blokovima (izrada aplikacije) i pythonu (izrada plesne koreografije). Kako bi promijenili dizajn robota, učenici će usvajati vještinu 3D modeliranja, a nakon toga i 3D ispisa.

Međunarodno natjecanje u računalnom razmišljanju „Dabar“

Autor: Zvijezdana Žigolić Južvak, 1. 12. 2023. 15:00

Već tradicionalno, tijekom nastave informatike, a od ove godine u 1. i 5. razredima tijekom nastave novoga nastavnog predmeta Informacijske i digitalne kompetencije, provodi se Međunarodno natjecanje u računalnom razmišljanju „Dabar“. Ove se godine natjecanje održalo od 13. do 17. studenoga.

Europski tjedan programiranja 2023.

Autor: Zvijezdana Žigolić Južvak, 26. 10. 2023. 07:51

Europski tjedan programiranja društvena je inicijativa koju vode volonteri, a podržava ju Europska komisija. Cilj je zabavnim i aktualnim temama, vezanim za kodiranje i programiranje, potaknuti i ohrabriti sudionike u programiranju bez kojeg je svijet današnjice nezamisliv.

« Siječanj 2020 »