Obavijesti o projektu

World of Rhythm

Autor: Elvisa Sekulić, 9. 11. 2020.

World of Rhythm je europski eTwinning projekt u  kojem sudjeluju škole iz Turske, Poljske, Slovačke, Španjolske, Grčke i Hrvatske. Iz naše škole sudjeluju 6. razredi zajedno s učiteljicom glazbene kulture Pinom Žilić

Ciljevi projekta za učenike su: razvijanje međukulturne svijesti, vježbanje ritmičkih obrazaca i razumijevanje ritma i pulsa, razvijanje razumijevanja glazbenih stilova i različitih vrsta tradicionalne glazbe, crtanje veza između ritma i pokreta, poboljšanje znanja engleskog jezika, razvijanje ICT vještina (audio snimanje, obrada i aranžiranje), učinkovita interakcija i suradnja sa studentima iz različitih sredina

Ciljevi za učitelje: razvijanje interdisciplinarnih strategija poučavanja, poticanje međukulturnog okruženja za učenje, učenje novih digitalnih alata, razvijanje učinkovite upotrebe tehnologije u učionicama.

Na kraju projekta učenici će:

• razviti bolje razumijevanje ritma kao temeljnog elementa u glazbenoj skladbi
  • poboljšati vještine izvođenja različitih ritmova
  • izvoditi složenije ritamske obrasce
  • unaprijediti znanje engleskog jezika kroz komunikaciju s učenicima drugih zemalja
  • moći prepoznati tradicijske glazbene strukture drugih zemalja

Način realizacije (oblik rada, sadržaj, metode): Učenje različitih ritmova. Razumijevanje kulturnih i povijesnih pozadina kroz prikupljene podatke. Rasprava o zemljama / regijama i njihovoj tradicionalnoj glazbi. Izvođenje i snimanje ritmova. Internetski sastanci i prezentacije. Video dokumentacija (ako bude moguće). Dijeljenje audio datoteka i razmjena povratnih informacija o snimkama. Izrada zajedničkog završnog rada svih zemalja sudionica.

Ostali očekivani rezultati:

• objave u kategoriji Glazba digitalnog studentskog časopisa (Student Voice)
  • širenje projekta u školskoj zajednici (npr. Na školskoj web stranici i / ili školskom časopisu, na školskom događaju krajem godine tijekom kojeg će učenici predstaviti svoj projekt itd.)

Način praćenja i vrednovanja projekta: usmena i pisana evaluacija, samovrednovanje i vršnjačko vrednovanje. Opisno praćenje i bilježenje aktivnosti, zalaganja i postignuća. Individualno praćenje uspješnosti usvajanja sadržaja. Vrednuje se redovitost pohađanja nastave, interes i angažiranost učenika. Rezultati se koriste u cilju povećanja kvalitete nastavnog rada uz daljnje poticanje razvoja učenika u skladu s interesima i sposobnostima. Sudjelovanje na međunarodnim eTwinning projektima, praćenje projektnih aktivnosti kroz web stranicu projekta i web stranicu škole, organizacijom i sudjelovanjem u projektnim danima. Projektne aktivnosti učenika i rad učenika vidljivi su na Twinspace projekta na eTwinning portalu i u Wakelet kolekciji.