PiMath

PiMath - eTwinning projekt

Autor: Elvisa Sekulić, 13. 9. 2021.

Projekt PiMath je eTwinning projekt koji će trajati cijelu nastavnu godinu 2021./2022. Ključna aktivnost projekta je proslava π dana 14. ožujka 2022. Godine. Ovim projektom želimo pokazati svu ljepotu matematike i njenu primjenu u životu. Svi sudionici projekta bit će upoznati s brojem pi i njegovom primjenom. Sve škole obilježavaju Dan Pi kroz različite aktivnosti, koje bi bile kombinirane u samom projektu. Projektom bi primijenili stečena iskustva kako bi unaprijedili opće matematičko znanje i lakše rješavali matematičke probleme. U projektu sudjeluju učiteljice matematike iz OŠ Zorke Sever Elvisa Sekulić, Josipa Blažević i Valentina Grden, učiteljice matematike Dražena Potočki iz OŠ Novska i Antonela Matajić iz OŠ Rajić.

Planirani ishodi projekta su interes učenika za matematiku, stvaranje banke matematičkih igara i različitih aktivnosti, poučavanje učenika sposobnosti korištenja različitih ICT alata za izradu zadataka, oblikovanje kreativnog mišljenja i poučavanje sposobnosti učenja kroz igru, razvijanje mašte -organiziranje i provođenje natjecanja koje se sastoji od igara i aktivnosti koje pripremaju studenti koji sudjeluju u projektu.

Učenici će, aktivno sudjelujući u predviđenim aktivnostima, jačati kompetencije komunikacije na materinskom i stranom jeziku, uporabe informacijsko-komunikacijske tehnologije, upoznavat će i širiti znanja o upotrebi digitalne tehnologije u nastavi matematike. Odabirom prikladnih sadržaja unutar nastavnog predmeta matematika učitelj će potaknuti učenike na razvijanje aktivnih kompetencija. Teme obuhvaćene projektom bit će prilagođene i prilagođene nastavnom planu i programu svake zemlje i razreda. Ovisno o konkretnim zadacima, učenici će raditi pojedinačno, u paru ili u grupama. Učenici će stvarati razne igre, poput digitalne sobe za bijeg.

Projekt je planiran u kurikulumu OŠ Zorke Sever, Popovača.