MineClass

MineClass - Christmas Challenge

Autor: Elvisa Sekulić, 23. 12. 2021.

• Christmas Challenge

Minecraft natjecanje Božićni simboli

Pozivamo vas, da se pridružite na Minecraft: Education Edition natjecanju „Simboli Božića“.

Za sudjelovanje u natjecanju svaki učitelj mora prijaviti grupu koja se sastoji od najviše pet učenika. Svaki od učenika u grupi mora izgraditi jedan od sljedećih božićnih simbolaDjeda Mraza, božićno drvce, soba, božićnog vilenjaka i božićnu čarapu. U slučaju da je u grupi manje od 5 učenika, jedno dijete može izraditi više stvari. Svaki učitelj može prijaviti više grupa, ali pojedini učenik može biti samo u jednoj grupi.  Grupe je potrebno imenovati, jer će se tako lakše ocijeniti više grupe pojedinog učitelja.

Morate koristiti svijet Ice Plains Biome koji se nalazi u biblioteci Biomes, a kojoj možete pristupiti kroz sljedeći izbornik u igri: Play - View Library - Starter worlds - Biomes.

Prije nego što stvorite svijet, provjerite je li u “kreativnom” načinu igre (Game mode - Creative) Natjecanje se odvija u “single player” načinu, što znači da svaki učenik stvara svoj svijet.

Pravila sudjelovanja

Učitelj mora prijaviti grupu na natjecanje. Svaki učenik gradi svoj božićni simbol te po završetku napravi snimku zaslona. Sve snimke zaslona ujedinite u jedan kolaž sa svih 5 božićnih simbola pomoću alata Sway. Svaki pojedini simbol se može jednom prikazati u pojedinom kolažu.

Božićni simboli - OŠ "Vladimir Nazor" Pisarovina

Božićni simboli - OŠ Zorke Sever, Popovača

Minecraft competition Christmas symbols

We invite you to join the Minecraft: Education Edition "Symbols of Christmas" competition.

To participate in the competition, each teacher must enter a group of up to five students. Each of the students in the group must build one of the following Christmas symbols: Santa Claus, a Christmas tree, a room, a Christmas elf and a Christmas stocking. In case there are less than 5 students in a group, one child can make more than one thing. Each teacher can apply for more than one group, but an individual student can only be in one group. Groups need to be named, as this will make it easier to evaluate more groups of an individual teacher.

You must use the Ice Plains Biome located in the Biomes library, which you can access through the following in-game menu: Play - View Library - Starter worlds - Biomes.

Before you create a world, make sure it is in “creative” game mode. The competition takes place in “single player” mode, which means that each student creates their own world.

Rules of participation

The teacher must enter the group for the competition. Each student builds their own Christmas symbol and takes a screenshot when they are done. Combine all screenshots into one collage with all 5 Christmas symbols using the Sway tool. Each individual symbol can be displayed once in a single collage.