MineClass

MineClass - eTwinning projekt

Autor: Elvisa Sekulić, 6. 9. 2021.

MineClass je eTwinning projekt koji kroz niz aktivnosti s učenicima i učiteljima razvija kompetencije međupredmetne teme Uporaba informacijsko-komunikacijske tehnologije. Provodi se u sklopu Microsoft Education Centre, a provode ga učiteljice Elvisa Sekulić i Zvijezdana Žigolić Južvak, Microsoft Innovative Educator Experti. Učenici će, aktivno sudjelujući u predviđenim aktivnostima, jačati kompetencije komunikacije na materinskom jeziku, te stranom jeziku, uporabe informacijsko-komunikacijske tehnologije, upoznavat će i širiti znanja o upotrebi digitalne tehnologije u nastavi matematike. Odabirom prikladnih sadržaja unutar nastavnog predmeta matematika učitelj će potaknuti učenike na razvijanje aktivnih kompetencija.

Sastojat će se od edukacije učitelja i učenika tijekom trajanja projekta, te provođenja aktivnosti s učenicima tijekom redovne nastave matematike, dodatne nastave matematike i izvannastavne aktivnosti programiranje. Aktivnosti s učenicima uključivat će suradnju s drugim školama u Hrvatskoj i inozemstvu, dijeljenje materijala, rad na digitalnim alatima kao što je Minecraft Education Edition, te alatima iz paketa Office 365, vrednovanje projekta međusobnom valorizacijom učenika i učitelja putem prezentacije projekta koristeći web alate, anketu i videokonferencije.

Tijekom projekta sudionici će voditi evidenciju aktivnosti učenika, te provoditi samovrednovanje i vršnjačko vrednovanje. Sudjelovat ćemo na međunarodnim projektima u organizaciji Microsoft Education Centre, pratiti projektne aktivnosti kroz web stranicu škole, organizacijom i sudjelovanjem u radionicama za učitelje i učenike.