Memento prijateljstva 7

Sudjelovanje naše škole u provođenju projekta Memento prijateljstva

Autor: Elvisa Sekulić, 14. 9. 2020.

Memento prijateljstva je projekt koji kroz niz aktivnosti s učenicima razreda razvija kompetencije Međupredmetne teme Građanskog odgoja i obrazovanja. Razvijat ćemo kod učenika: socijalne vještine, prihvatljivo ponašanje, samostalnost, samopouzdanje, međusobno uvažavanje kroz pridržavanje zajedničkih dogovorenih pravila.
Razvijat ćemo kod učenika: socijalne vještine, prihvatljivo ponašanje, samostalnost, samopouzdanje, međusobno uvažavanje kroz pridržavanje zajedničkih dogovorenih pravila. Sastojat će se od 4 faze: traženje partnera i sakupljanje ideja putem web 2.0 alata, provođenje 8 radionica GOO-a tijekom šk.god. 2020./2021., spremanje uradaka i učeničkih zapažanja u zasebnu mapu ili stranicu na Twinspaceu projekta, vrednovanje projekta međusobnom valorizacijom učenika i učitelja putem prezentacije projekta koristeći web alate, anketu i videokonferencije te objavom u lokalnim i regionalnim medijima (novine, radio-postaje, TV, internetski portali koji prate odgoj i obrazovanje), prijavom na smotru projekata GOO.

Voditeljica projekta je Elvisa Sekulić, učiteljica matematike. Učenici će, aktivno sudjelujući u predviđenim aktivnostima, jačati kompetencije komunikacije na materinskom jeziku, upoznavat će i širiti znanja o socijalnim i građanskim pravima i dužnostima te osvještavanjem razvijati vlastitu kulturološku dimenziju. Odabirom prikladnih sadržaja unutar nastavnih predmeta učitelji će potaknuti učenike na usvajanje pojmova: pravednost, autoritet, zajednica, problem/rješavanje problema, pravila ponašanja, načini pravedne podjele, prekršaj – povreda pravila i donošenje odluke. Razvijat će se aktivne kompetencije građanskoga odgoja i obrazovanja (međupredmetno i samostalno).

Web stranica projekta: http://mementoprijateljstva.weebly.com/
Projekt od 2015. ima pisano odobrenje Ministarstva odgoja i obrazovanja za provođenje u školama.