Projekt "Animacija koja život znači"

Autor: Zvijezdana Žigolić Južvak, 30. 4. 2022.

Učenici 2., 3. i 4. razreda matične škole uključeni su u projekt „Animacija koja život znači“ pod voditeljstvom Marine Zlomislić koji je odobren od  Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske. Glavni cilj projekta “Animacija koja život znači” je povećanje socijalne uključenosti osnovnoškolske djece sudjelovanjem u kulturno-umjetničkim aktivnostima putem interneta u situaciji kad su im okolnosti uzrokovane epidemijom COVID-19 ograničile fizički pristup takvim sadržajima.
Aktivnosti uključuju pripremu i provedbu edukativnih kulturno-umjetničkih radionica temeljenim na djelu „Profesor Baltazar“ kao hrvatskoj kulturno-umjetničkoj baštini visokih pedagoških vrijednosti.

Aktivnosti su razrađene na animacijsku, dramsku i kazališnu radionicu te interaktivni kviz na temu naučenog putem interaktivnih radionica koje su trajale tijekom ožujka, travnja i svibnja.

Izvoditelji aktivnosti su Mario Kovač, Petra Radin, Lara Škrinjar iz Kazališta „Tvornica lutaka“ i Antonija Veljačić kao stručni samostalni umjetnik – animator. Svih troje, osim vlastitog bogatog iskustva u kazališnim, scenskim, animacijskim i kvizaškim vodama, posebno u radu s djecom, imaju i iskustvo provedbe projekta Europske unije.

Povodom Dana naše škole 29. ožujka 2022. imali smo čast ugostiti neke od izvoditelja projekta koji su na opće veselje svih učenika izveli predstavu „Ježeva kućica“.

Učenici su tijekom radionica najviše uživali u izradi stop-animacija, kratkim lutkarskim, glumačkim izvedbama te u izražavanju svojih emocija putem radionica. Posljednja održana radionica vezana uz kvizove u djeci je probudila poseban zanimanje i znatiželju. Veselimo se novim zanimljivim izazovima vezanim uz projekt.

Učiteljice Maja Rosavec, Suzana Selanac Perković i Marinela Žugčić