Nagrađeni učenici Područne škole Osekovo u 2. likovno - literarnom natječaju "Hvala ti, hvala, Ivano, za bajke prekrasan dar"

Autor: Zvijezdana Žigolić Južvak, 27. 4. 2022.

U spomen na Ivanu Brlić – Mažuranić, slavnu spisateljicu za djecu u domovini i svijetu, u organizaciji Osnovne škole Ivane Brlić – Mažuranić Ogulin, pokrenut je 2. likovno - literarni natječaj "Hvala ti, hvala, Ivano, za bajke prekrasan dar". Tema likovnog natječaja bili su: nestvarni likovi iz Ivanine „Priče iz davnine“, a tema literarnog natječaja bila je: „Poslušaj srce, i eto ti istine i bez mudrosti“, prema priči: „Kako je Potjeh tražio istinu“, istoimene spisateljice.

Cilj tog natječaja je poticanje pisanog i umjetničkog izražavanja kao i kreativna razmjena s učenicima i učiteljima iz osnovnih škola cijele Republike Hrvatske. Na literarni natječaj prijavili su se učenici 3. razreda Područne škole Osekovo: Mia Malekinušić, Ivan Mraković i Ema Papišta, u okviru izvannastavne aktivnosti „Mali glumci i recitatori“, s učiteljicom Mirjanom Šinković. Na poticaj knjižničarke Dragane Čubrilo Bila, u okviru Čitateljskog kluba, učenica Petra Šinković iz 5. a razreda također se pridružila natječaju.

Povjerenstvo za odabir literarnih radova, pristigle je radove pregledalo 6. travnja 2022. godine. U mlađoj kategoriji učenika 3. - 5. razreda, 2. nagrada za literarni rad „Poslušaj srce, i eto ti istine i bez mudrosti“ pripala je našem učeniku 3. razreda, Ivanu Mrakoviću, a 3. nagrada učenici Miji Malekinušić, također učenici 3. razreda, pod mentorstvom učiteljice Mirjane Šinković. Nagrađeni učenici, Mia i Ivan, s učiteljicom Mirjanom odazvali su se susretu dječjeg likovnog i literarnog stvaralaštva gdje su bili izloženi nagrađeni radovi. Vrijedne nagrade i priznanja za postignuti uspjeh, uručena su im na svečanosti povodom Dana škole, 26. travnja 2022. godine, u Sportskoj dvorani „Ivica Cindrić – Piva“ u Ogulinu.  Dobrodošlicu u grad Ogulin, izrazila im je ravnateljica Osnovne škole Ivane Brlić – Mažuranić, gospođa Anđelka Salopek, mag. prim. educ. Srdačnim predstavljanjem sudionika na toj svečanosti, svaki se učenik, a i mentor osjećao važnim i posebnim. Nagrađeni učenici imali su priliku upoznati prirodne ljepote ogulinskog kraja i znamenitosti u centru grada Ogulina. Posjetili su Zavičajni muzej Ogulin i izmijenili doživljaje s pristiglim učenicima iz drugih škola te tako stekli jedno lijepo iskustvo o kojem će još dugo pričati.

Čestitke nagrađenima i pohvale svima koji su sudjelovali na natječaju "Hvala ti, hvala, Ivano, za bajke prekrasan dar“!