Uključivanje u obrazovni eko projekt "Dukatići čuvaju šume i prirodu" povodom obilježavanja Dana planeta Zemlje

Autor: Zvijezdana Žigolić Južvak, 26. 4. 2022.

Nakon sudjelovanja na jubilarnom 10. likovnom natječaju „VOLIM MLIJEKO!“, u organizaciji tvrtke „Dukat d.d.“, priča o šumama još nije gotova. Povodom obilježavanja Dana planeta Zemlje, učenici prvog i drugog razreda Područne škole Osekovo, sa svojim učiteljicama Mirjanom Šinković i Marinom Tomaić, uključili su se u online obrazovni eko projekt „Dukatići čuvaju šume i prirodu“.

Učenici su upoznali članove vesele obitelji Dukatić, a to su: Ozren „Ozonko“, Zlatka „Zelenka“, Klara, Marko „Mudrić” i Sven „Smješko“. Nakon upoznavanja, uslijedilo je zajedničko čitanje kratkih i edukativnih priča o očuvanju prirode i pravilnom odlaganju otpada te podjela savjeta kako voljeti i čuvati naše šume, kao i bogati šumski svijet koji se u njima krije. Na kraju svake pročitane priče, učenici su odgovarali na pitanja iz kviza znanja. Nakon uspješno riješenih svih zadataka, učenici su dobili zasluženu diplomu i posebnu igru pamćenja. Tako su postali ravnopravni članovi vesele družine Dukatića – čuvara prirode i šuma, pa sada svoje znanje mogu dijeliti s drugima. Čestitamo im na trudu i uspješno završenoj Maloj školi zaštite šuma i prirode!