Osnovna škola Zorke Sever

> Naslovnica

Kvalifikacije Plazma sportskih igara mladih i Coca - Cola Cupa

Autor: Dragana Čubrilo Bila, 13. 4. 2022.

U Osnovnoj školi Zorke Sever održani su kvalifikacijski turniri  Plazma sportskih igara mladih i Coca- Cola Cupa. Učenici su se natjecali u tri sportske discipline: nogometu, graničaru i atletici. Iza nas je vrhunski doživljaj, puno smijeha i dobrog raspoloženja te fair play igre. Uz žestoke navijače, bubnjeve, transparente i ostale navijačke rekvizite, bilo je puno lakše ostvariti dobre rezultate.

U ženskom nogometu pobijedila je ekipa koju čine: Lana Hrlić, Klara Marton, Marta Parić Ivičić, Matea Štibrić, Josipa Sabljak,  Lorena Lovreković i Brigita Stipčić.  Prvo mjesto osvojila je i muška ekipa naše škole koju čine: Andelon Marcel Draghia, Filip Miletić, Kristijan Jurić, Andreas Ljubić, Ivan Pavao Nikolić, Matijas Pujić, Matej Gulija, Ilija Herceg, Fran Milas i Ivan Manhart. Obje ekipe plasirale su se na županijsku razinu natjecanja.

Ekipa Zorkići 2, pobjednici su u graničaru u kategoriji prvih i drugih razreda. Prvo mjesto osvojila je i ekipa Voloderčići 1 u kategoriji trećih i četvrtih razreda dok su istoj kategoriji treće mjesto osvojili učenici Područne škole Donja Gračenica. Voloderčići u sastavu : Ema Jankovečki, Antonia Kurtović, Lorena Vrabec, Wilim Luka Pogačić, Laura Jerbić, David Kolar, Noel Turina, Jakov Vlašić i Luka Jelaš  te Zorkići 2 u sastavu: Fran Božiček, Domagoj Djak, Jakov Faletar, Nika Miša, Nika Pastula, Nora Pavličević, Tin Sabadi, Jela Šarčević i Nika Vlašić tako su se plasirali na državnu razinu natjecanja koja će se održati u Splitu u srpnju ove godine. Ekipa Zorkići 1 osvojili su ukupno drugo mjesto u graničaru u kategoriji prvih i drugih razreda, a ekipa Leptirići iz Volodera, treće mjesto u istoj kategoriji.

Nora Pavličević osvojila je prvo mjesto, Nika Miša drugo mjesto,  a Petra Faletar treće mjesto u kategoriji trčanja učenika prvih i drugih razreda za djevojčice. Učenica četvrtog razreda  Područne škole Gornja Gračenica, Iva Brlek A, osvojila je treće mjesto u utrci na 60 metara, a drugo mjesto osvojila je učenica trećeg razeda Područne škole Voloder, Marija Dolenčić.

Fran Božiček osvojio je prvo mjesto, a Domagoj Djak treće mjesto u kategoriji trčanja za prve i druge razrede. Lucas Lopar osvojio je prvo mjesto u kategoriji 2011.godišta.

Svim našim učenicima koji su se plasirali na  državnu kao i na županijsku razinu natjecanja želimo puno uspjeha i dalje.

Više fotografija s događanja možete vidjeti na službenoj stranici Grada Popovače: