Provođenje projekta Individualnim tretmanima do zajedničke koristi- osnaživanje potrebitih u doba krize

Autor: Dragana Čubrilo Bila, 12. 4. 2022.

U sklopu jučerašnje  9. sjednice Učiteljskog vijeća održana je još jedna edukacija zaposlenika Osnovne škole Zorke Sever. Udruga OSI – osoba s invaliditetom Kutina i njena predsjednica Jozefina Kranjčec nositelji su projekta „ Individualnim tretmanima do zajedničke koristi- osnaživanje potrebitih u doba krize“ koji se pod pokroviteljstvom Republike Hrvatske i Europskog socijalnog fonda provodi u gradovima Kutini i Popovači te općinama Lipovljani i Velika Ludina u suradnji  s njihovim gradonačelnicima i načelnicima. U Osnovnoj školi Zorke Sever održana je radionica „Način ophođenja prema djeci s teškoćama u razvoju“ na kojoj je predavač bila mr.sc. Mirjana Jakovčev, mr.educ.rehab

S obzirom kako su u našoj školi od njenog začetka integrirarana i djeca s intelektualnim i fizičkim teškoćama, ovakvi projekti su uvijek dobrodošli. Djelatnici škole ponovno su mogli čuti koliko je važna integracija u redovan školski sustav one djece koju je moguće integrirati, ali i koliko je važno pružiti adekvatnu skrb za onu djecu koja zbog svog oštećenja mogu biti korisnici odgojno- obrazovnog sustava kroz posebne odgojno obrazovne skupine. Pravovremena intervencija i sustavan rad uz stručno osoblje su ključni za učenike s teškoćama. Osnovna škola Zorke Sever to prepoznaje i sustavno radi na usavršavanju svojih djelatnika kako bi svim učenicima pružila upravo ono što trebaju. Kroz edukaciju je dogovorena i suradnja kolega edukatora s Udrugom osoba s intelektualnim teškoćama Regoč u Slavonskom Brodu čija je mr.sc Mirjana Jakovčev predsjednica kako bi razmijenili iskustva i time usavršili svoj rad.