Autor: Zvijezdana Žigolić Južvak, 30. 3. 2022.

S obzirom da naša škola nosi ime naše poznate Moslavčanke, učiteljice, pjesnikinje i štovateljice kulturne baštine moslavačkog kraja, Zorke Sever, naš Dan škole obilježavamo svake godine na njen rođendan, 29. ožujka.

I ove godine obilježili smo ovaj važan dan na poseban način. Budući da ove godine sudjelujemo u projektu Instituta za popularizaciju znanosti, „Animacija koja život znači“, ista udruga u sklopu projekta, a u suradnji s Kazalištem Tvornica lutaka, organizirala je kazališnu predstavu za učenike nižih razreda matične i područnih škola kao i naših posebnih odjela i odgojno-obrazovnih skupina.

Za učenike 5., 6., 7. i 8. razreda ista udruga u suradnji sa studentima Prirodoslovno matematičkog fakulteta u Zagrebu, organizirala je STEM radionice u kojima su učenici mogli saznati nešto više o kriptografiji, fosilima, kristalima i mineralima, bakterijama i mikroorganizmima te ljudskom organizmu. Učenici su pod vodstvom izlagača izvodili raznovrsne, zanimljive vježbe i pokuse. Nakon kazališne predstave i učenici nižih razreda imali su priliku sudjelovati u istim radionicama.

Ovim putem zahvaljujemo našim gostima na odličnim radionicama i predstavi i nadamo se budućoj suradnji.

Dan škole - STEM radionice i kazališna predstava - MyAlbum