Osnovna škola Zorke Sever za djecu Ukrajine

Autor: Dragana Čubrilo Bila, 14. 3. 2022.

U duhu humanosti i solidarnosti učenici, učitelji i djelatnici škole odlučili su se priključiti humanitarnim akcijama koje su pokrenuli Caritas Sisačke biskupije i Hrvatski Crveni križ. Svi koji žele donirati mogu svoje donacije donijeti na dolje navedene adrese ili donijeti u Osnovnu školu Zorke Sever svaki radni dan od 7:00 do 20:00 sati.

Svi zainteresirani donacije prehrambenih i higijenskih potrepština te opreme mogu predati svakog radnog dana od 7:30 do 15:30 u sjedište Caritasa u Sisku (Trg Vere Grozaj 13)

Radi lakše distribucije skupljat će se točno određene vrste namirnica, a prema priloženom popisu.

Milijuni djece u Ukrajini suočeni su s krizom koja predstavlja prijetnju njihovim životima.  Oštećeni su im domovi i škole, a deseci tisuća obitelji su sada, usred zime, u opasnosti da budu raseljeni.

Znak podrške s ukrajinskim narodom odlučili su dati učenici i učitelji Osnovne škole Zorke Sever. Učiteljica Sanja Kos sa svojim 8.b razredom uredila je pano s prigodnom porukom “ Stop the war in the name of children”, učiteljica Tea Dolenčić potaknula nas  je zajedno s učenicima koji pohađaju dodatnu nastavu iz engleskog jezika na čitanje poezije stvorenu tehnikom “blackout poetry”. Učiteljica Vlatka Špičak i njezin četvrti razred iz PŠ Donja Gračenica snimili su kratki video podrške, učiteljica Ana Labus i njezin treći razred iz PŠ Donja Gračenica uredili su pano s motivima žute i plave boje. Učiteljica Pina Žilić snimila je s petim razredima pjesmu “Mi smo taj svijet”, učiteljica Marija Brlek izradila je golubice mira zajedno s učenicima koji pohađaju produženi boravak, vjeroučiteljica Marina Međimurec Čupić snimila je kratki video podrške sa svojim 8.c razredom i s učenicima koji pohađaju Volonterski klub “ZOV”.

Poveznica:

Osnovna škola Zorke Sever za Ukrajinu

Učenici sedmih razreda na nastavi glazbene kulture putem projektnih zadataka eTwinning projekta “Pjevaj, sviraj, pleši“ koji vodi učiteljica Pina Žilić više pažnje posvetili su glazbi koja govori o ljubavi, prijateljstvu, jednakosti i miru. Više pogledajte u knjižici:

Prehrambeni proizvodi: brašno, ulje, konzerve – mesne, konzerve – riblje, konzervirano voće, konzervirano povrće, goveđi gulaš (konzerva), šećer, riža, griz, kašice za bebe, kruh (dvopek/toast), tjestenina, vegeta, instant juhe, sol, kvasac, kava, čaj, instant gotova jela, orašasti plodovi, energetske pločice, sokovi (tetrapak), slatki namaz (čokoladni/marmelada), med, ocat, palenta, žitarice, krekeri, proteinski keksi, mlijeko (trajno), voda (pakiranja 0,5L do 1,5L).

Higijenske potrepštine: dječje pelene, higijenski ulošci, gel za tuširanje, sapun za ruke, šampon za kosu, četkica za zube, pasta za zube, tekućina za ispiranje usne šupljine, krema za bebe, kuhinjski ubrus, toaletni papir, maramice suhe, maramice vlažne, jednokratni brijač, zaštitne maske, dezificijens, jednokratno posuđe.

Oprema: baterije.

Hrvatski Crveni križ započinje s prikupljanjem materijalne humanitarne pomoći

za izbjeglice iz Ukrajine. Prikuplja se hrana i higijena i to isključivo sljedeći artikli:

HRANA: brašno, ulje, riža, šećer, kuhinjska sol, tjestenina, juha u vrećici, riblja

konzerva, mesna konzerva i marmelada, hrana za bebe kašica i žitne

kašice/pahuljice za djecu

HIGIJENA: sapun za ruke, gel za tuširanje, šampon za kosu, pasta za zube, četkica

za zube, jednokratni brijač, higijenski ulošci, pelene za djecu, krema za djecu,

šampon za djecu, dječja pasta za zube, dječja četkica za zube i higijenske vlažne

maramice za djecu.

Građani Grada Kutine, Grada Popovače i iz Općine Velika Ludina , koju mogu i

žele pomoći izbjeglicama iz Ukrajine, navedene proizvode mogu donirati HCK

Gradskom društvu Crvenog križa Kutina, Augusta Šenoe 2 svim radnim

danima u vremenu od 9:00 do 14:00 sati.

Hvala svima na donacijama. Dobro je činiti dobro!