Učenici pozvani na županijsku razinu natjecanja

Autor: Zvijezdana Žigolić Južvak, 4. 3. 2022.

Učenici i učitelji naše škole i ove su godine vrijedno se pripremali za školska natjecanja. Tako su u našoj školi održana natjecanja iz predmeta: engleski jezik, geografija, informatika, matematika, povijest, hrvatski jezik, biologija, tehnička kultura, kemija, fizika, likovna kultura, njemački jezik i vjeronauk. Učenici su pokazali trud i odlično znanje, a najuspješniji su pozvani na županijsku razinu natjecanja.

Učenica Klara Marton plasirala se na županijsko natjecanje iz biologije, povijesti i geografije. Njene mentorice su učiteljica prirode i biologije Tamara Đurđević Filipović, učiteljica povijesti Marija Kralj i učiteljica geografije Ivana Bobinac Culović.

Uz Klaru na županijsko natjecanje iz geografije plasirao se i učenik 7.a razreda, Dorian Turk, mentorica Ivana Bobinac Culović.

Na županijsko natjecanje iz povijesti plasirao se i učenik 7.c razreda, Ivan Iličić. Mentorica učenika je učiteljica geografije i povijesti Natalija Budetić.

Učenici koji su se plasirali na županijsko natjecanje iz engleskog jezika su Zora Šarčević (učenica 8.c razreda) i Marko Prebeg Radman (učenik 8.a razreda). Mentorica učenika je učiteljica Tea Dolenčić.

Na županijsko natjecanje iz tehničke kulture plasirale su se učenice Tara Đudarić (učenica 8.a razreda, Gabriela Štefan (učenica 5.b razreda) i Laura Veseljak (učenica 7.a razreda). Mentori učenica su učitelji tehničke kulture Darko Brnada i Davor Babić. Danas je ujedno održano i Županijsko natjecanje „64. natjecanje mladih tehničara“ na kojem je Laura u kategoriji Robotsko spašavanje žrtve, osvojila 1. mjesto! Čestitamo!

Učenici koji su se plasirali na županijsko natjecanje iz informatike su: Dorotea Trdak, (učenica 5.c razreda), Marko Peštaj, Mia Krčelić i Ella Klišan (učenici 6.c razreda), Iva Pavličević (učenica 6.a razreda), Laura Veseljak, Petar Behin, Jona Šklempe Tomaić i Lucija Blažević (učenici 7.a razreda), Emanuel Vlašić (učenik 7.b razreda), Ana Biondić (učenica 8.b razreda), Ema Orlovski i Katrin Martinović (učenice 8.c razreda) i Robert Koch (učenik 8.d razreda). Mentorice učenika su učiteljice informatike Ružica Filipović i Zvijezdana Žigolić Južvak.

Na županijsko natjecanje iz likovne kulture plasirale su se učenice Tia Rosavec, Idora Bajzek i Marijana Horvat (učenice 8.b razreda). Mentor učenica je učitelj likovne kulture Nikola Bartulić.

Na biskupijsko natjecanje iz vjeronauka plasirali su se učenici: Paris Maria Tkalec (učenica 7.c razreda), Vedran Djak (učenik 6.a razreda), Ivano Djak (učenik 7.b razreda) i Ivan Iličić (učenik 7.c razreda). Mentorica učenika je učiteljica vjeronauka Marina Međimurec Čupić.

Na županijsko natjecanje iz njemačkog jezika plasirao se učenik 8.a  razreda, Kristijan Markotić. Mentorica učenika je učiteljica njemačkog jezika Kristina Kardaš.

Na županijsko natjecanje iz matematike plasirali su se učenici Laura Veseljak, Iva Pavličević i Marko Peštaj. Mentorice učenika su učiteljice matematike Elvisa Sekulić i Valentina Grden.

Čestitamo svim učenicima i njihovim mentorima te im želimo puno uspjeha u sljedećoj fazi natjecanja!