Maškare u Osnovnoj školi Zorke Sever

Autor: Dragana Čubrilo Bila, 3. 3. 2022.

Fašnik je pokucao na vrata i naše škole. Tema je ove godine bio film. Od jutra su njome paradirali maskirani učenici i njihovi učitelji. Projahali su kauboji, čarobirali Harry Potteri i čarobni jednorozi, smijali se Jokeri svih uzrasta, plesale Crvenkapice i Snjeguljice, družili se s Družbom Pere Kvržice, letjeli su duhovi, Batmani, i Spidermani.  Školom je, pazeći na red , šetao i veliki, strašni vuk.

Tijekom nastave, sve razrede obišao je stručni žiri  kojeg su činile ravnateljica, pedagoginja i strašni vuk, knjižničarka. Imali su izuzetno težak zadatak u odabiru najbolje maske. Učenici su se zaista potrudili. Nakon što je ravnateljica Zvjezdana Martinec predala ključeve sefa jednom članu Družbe Pere Kvržice, Arijanu Kutleši, uslijedio je izbor najboljih maski.

U nižim razredima prvo mjesto pripalo je Snjeguljicama i patuljcima, učenicima drugog razreda. Drugo mjesto osvojile su Crvenkapice i lovci iz prvog razreda, a treće mjesto pripalo je učenicima četvrtog razreda i njihovoj Družbi Pere Kvržice. Učenici trećeg razreda kao Duhovi su na Popovačkom urnebesnom karnevalu u organizaciji Grada Popovače osvojili treću nagradu kao grupa.

Nagrade za pojedinačne maske osvojili su učenici posebnih odjela i odgojno-obrazovnih skupina, jedan čarobni jednorog znan kao Klara Šebalj, jedan Batman koga u školi zovu Viktor Varga i jedna mačka Gabriela Kovačić.

U višim razredima prvo mjesto osvojili su Ljudi u crnom, učenici 8. d razreda, drugo mjesto Kauboji iz 5.b, a treće mjesto Jokeri iz 6.b razreda. Pojedinačne nagrade osvojili su Tea Mukavec kao Harley Quinn iz 7. b, Erin Likar Kolouch kao Willy Wonka iz 5.a  te dvojac iz Squid gamea, Vito Del Ponte i Vedran Djak iz 6.a. Pobjednici su se zasladili čokoladama i bombonima, a svi učenici pokladnim krafnama.