Obavijest roditeljima/ skrbnicima učenika Osnovne škole Zorke Sever- Model ukidanja samoizolacija u osnovnim i srednjim školama uz provođenje redovitog dobrovoljnog samotestiranja učenika

Autor: Zvijezdana Žigolić Južvak, 10. 2. 2022.

Poštovani roditelji/ skrbnici,

prema uputama Ministarstva znanosti i obrazovanja od ponedjeljka, 14. veljače 2022. godine počinje mjera samotestiranja učenika. Provođenjem mjere samotestiranja ukinula bi se obveza samoizolacije učenika koji su u školi ili izvan nje bili u kontaktu sa zaraženom osobom, a nemaju simptome bolesti i imaju negativan rezultat testa, čime bi se povećalo praćenje nastave uživo u prostoru škole.

Samotestiranje sa SARS-CoV-2 brzim antigenskim testovima je dobrovoljno i ​​besplatno i obavlja se jednom tjedno. Preporuka je da se učenici samotestiraju ponedjeljkom prije nastave (ili nedjeljom prije spavanja) te da potom prijavite samo pozitivne rezultate testiranja razredniku.

Roditelji koji su se izjasnili razrednicima da ne žele provoditi mjeru samotestiranja sa SARS-CoV-2 brzim antigenskim testovima, molim Vas ispunite obrazac/izjavu, koju će Vaše dijete donijeti kući u petak, 11. veljače 2022. godine te ju potpisanu vratite u ponedjeljak, 14. veljače 2022. godine razredniku. U tom slučaju, testovi Vam neće biti uručeni te će Vaše dijete nakon kontakta s Covid-pozitivnom osobom morati u samoizolaciju.

Roditeljima koji žele provoditi mjeru samotestiranja, u petak, 11. veljače 2022. godine bit će dostavljena dva SARS-CoV-2 brza antigenska testa za provođenje mjere samotestiranja. Molim da se očitujete razredniku, želite li da uruči Vašem djetetu dva SARS-CoV-2 brza antigenska testa ili ih želite sami preuzeti u Školi u petak, u terminu koji dogovorite s razrednikom.

Ako želite da razrednik preda testove Vašem djetetu, molim da objasnite djetetu da testove ne otvara već da ih po dolasku kući preda Vama. Način primjene testa možete pronaći u uputama proizvođača SARS-CoV-2 testova.

Važno je naglasiti da prema uputama proizvođača nije uputno da učenici mlađi od 16 godina provode samotestiranje bez nadzora ili pomoći odraslih osoba.

Samotestiranje učenika Osnovne škole Zorke Sever provodit će se ponedjeljkom!

S mjerom samotestiranja počinjemo 14. veljače 2022. godine, a zatim nastavljamo 28. veljače 2022. godine jer je od 21. veljače 2022. godine do 25. veljače 2022. godine drugi dio zimskog odmora učenika.

O načinu i vremenu dostavljanja rezultata samotestiranja obavijestit će Vas razrednik, postoje mogućnosti dostave rezultata razredniku porukom, mailom ili upisom u informativku.

U slučaju opravdanog izostanka Vašeg djeteta s nastave u ponedjeljak, samotestiranje možete obaviti onog radnog dana kada će dijete ići u školu i o rezultatima obavijestiti razrednika.

U prilogu se nalazi Obavijest za roditelje/ skrbnike Ministarstva znanosti i obrazovanja koju ljubazno molim, pročitajte.

Zahvaljujem na Vašoj odgovornosti i suradnji!

S poštovanjem,

ravnateljica Zvjezdana Martinec, prof.

Priloženi dokumenti:
Obavijest_roditeljima_MZO.pdf (610.78 KB)