Obilježili smo završetak energetske obnove Područne škole Osekovo

Autor: Dragana Čubrilo Bila, 8. 2. 2022.

U ponedjeljak, 7. veljače 2022. godine našu Područnu školu Osekovo posjetili su župan Sisačko-moslavačke županije Ivan Celjak, zamjenik župana Mihael Jurić, pročelnica Ureda župana Sanja Mioković, pročelnik Upravnog odjela za gospodarstvo, investicije, razvojne projekte i fondove EU, Darjan Vlahov, gradonačelnik Grada Popovače Josip Mišković, zamjenik gradonačelnika Lovro Miklaužić i predsjednik Gradskog vijeća Grada Popovače, Saša Jagarčec.

Razlog posjete uvaženih gostiju bio je završetak energetske obnove Područne škole Osekovo.

Dobrodošlicu dragim gostima izrazila je ravnateljica Zvjezdana Martinec istaknuvši u svom govoru  zahvalnost osnivaču škole, Sisačko-moslavačkoj županiji koja je u tri godine provela energetsku obnovu u sve četiri područne škole Osnovne škole Zorke Sever. Područne škole dobile su novu fasadu, novo krovište, zamijenjena je vanjska i unutarnja stolarija, moderniziran je sustav grijanja i osvjetljenja. Zahvalu za podršku u radu škole ravnateljica je izrazila i gradonačelniku Popovače.

Ravnateljica je naglasila kako je naša škola prepoznatljiva škola u Republici Hrvatskoj jer jedna trećina ukupnog broja učenika polazi nastavu u područnim školama.

Isto tako, istaknula je prepoznatljivost škole prema postotku stručnog kadra zaposlenog u Osnovnoj školi Zorke Sever koji iznosi više od 95 %. Posebno je ponosna što većina djelatnika škole dolazi iz svih krajeva naše županije, od Novske, Kutine, Popovače, Siska, Petrinje do Lekenika.

Energetskom obnovom Područnih škola Voloder, Gornja Gračenica, Donja Gračenica i Osekovo kvaliteta uvjeta rada podignuta je na visoku razinu i smanjena je potrošnja energije.

Na kraju govora, ravnateljica je iskoristila priliku zahvaliti se županu Ivanu Celjaku na osiguranom ljetovanju učenika četvrtih razreda svih osnovnih škola s područja naše županije u Splitsko-dalmatinskoj županiji, a ne samo za učenike s potresom pogođenog područja.

Učenici Područne škole Osekovo  zajedno sa svojim učiteljicama pripremili su prigodni program kojim su razveselili drage goste. Prigodnim poklonima župan je darivao učenike i učiteljice, a zatim održao govor u kojem je istaknuo zadovoljstvo provedenom energetskom obnovom.

Susret je završio obilaskom objekta Područne škole Osekovo.

Izvor: https://www.smz.hr/9210-nastavak-ulaganja-sisacko-moslavacke-zupanije-na-podrucju-moslavine