Blagoslov učenika i djelatnika Osnovne škole Zorke Sever

Autor: Dragana Čubrilo Bila, 2. 2. 2022.

Početkom nove godine i polugodišta, blagoslov Osnovne škole Zorke Sever, njenih učenika i djelatnika predvodili su dr.sc. Ivan Petrović, upravitelj Župe svetog Alojzija Gonzage iz Popovače te osekovački župnik Dražen Lauc.  Poželjeli su više zdravlja i uspjeha uz neprestani duhovni razvoj.

Početak godine je vrijeme blagoslova domova vjernika, a škola je zasigurno drugi dom učenika i svih njenih djelatnika . Na poziv ravnateljice Zvjezdane Martinec, nakon blagoslova prvašića početkom školske godine, lijepo je blagoslovom poželjeti i uspješniju, a nadasve i zdraviju novu godinu.  Župnike su s veseljem dočekali učenici razredne nastave i posebnih odjela matične škole sa svojim učiteljicama i učiteljima te asistentima. Zbog epidemiološke situacije, blagoslovu nisu mogli prisustvovati svi učenici kao prijašnjih godina, ali najmlađi polaznici su opravdali povjerenje.  Učenici četvrtog razreda obukli su narodne nošnje poput junaka čuvenog romana  Mate Lovraka; Družba Pere Kvržice te zapjevali. Novo polugodište je nova prilika za rad na sebi te za ulaganje više truda u učenje kako bi školski uspjeh na kraju taj trud i dokazao.