Prva međunarodna smotra "Pjevaj, sviraj, pleši"

Autor: Zvijezdana Žigolić Južvak, 21. 12. 2021.

Učenici OŠ Zorke Sever sudjelovali su 17. prosinca 2021. na prvoj međunarodnoj smotri projekta „Pjevaj, sviraj, pleši“ autorice Ane Mikić , prof. izvrsne savjetnice. Smotra je održana virtualno, putem streama, na Županijskom stručnom vijeću učitelja glazbene kulture Grada Zagreba.  Učenici su s voditeljicom Pinom Žilić predstavili našu školu i tradicijsku glazbu Moslavine.

Na nastavi glazbene kulture učenici su snimili video prezentaciju o umjetnici Zorki Sever, prezentirali  tradicijsku žensku moslavačku nošnju sa svim dijelovima nošnje te otpjevali i odsvirali nekoliko tradicijski pjesama uz pratnju tradicijskih glazbala. Učenice Lorena Lovreković i Lucija Čavlović obukle su i na taj način prezentirale tradicijsku moslavačku nošnju. Učenici 7.a razreda otpjevali su pjesmu Široka je Moslavina i snimili prezentaciju o Zorki Sever, a učenici 7.c razreda, Elena Papa na bisernici te Sven Malović na klaviru, bili su glazbena pratnja dok je učenik 7.a razreda Petar Behin na harmonici odsvirao skladbu  „I ja jesam moslavačko dijete“. Učitelj likovne kulture Nikola Bartulić izradio je s učenicima likove  Moslavčanki i Moslavaca od recikliranih materijala koji su se odlično uklopili u video o tradicijskoj glazbi Moslavine.

Pogledajte video kojim su učenici predstavili tradiciju našeg kraja: