Čitanjem do zvijezda

Autor: Zvijezdana Žigolić Južvak, 19. 12. 2021.

U petak je održana školska razina nacionalnog natjecanja „ Čitanjem do zvijezda“ . Natjecanje koje za glavni cilj ima poticanje čitanja i promicanje kulture čitanja od velikog je značaja za našu školu. U sve popularnijem digitalnom svijetu interes za knjigu je sve manji. Stoga ne čudi činjenica kako je danas pisana riječ izrazito nepopularna među djecom. Upravo to je razlog više nama prosvjetnim djelatnicima za motiviranje učenika pri ulasku u svijet knjiga.

U školskom natjecanju su sudjelovale tri učenice osmog razreda ; Tara Đuderić, Ana Marija Lešković i Zora Šarčević. Kviz znanja se sastojao od pitanja iz tri književna djela : Tajni vrt autorice Frances Hodgson Burnett, Vještice Roalda Dahla i Dom gospođice Peregrine za čudnovatu djecu Ransona Riggsa. Hoće li učenice proći dalje na županijsko natjecanje i imamo li volje i hrabrosti za daljnje izazove, saznat ćemo uskoro. Učenice su samom prijavom i željom za sudjelovanjem dokazale kako itekako postoje oni koji knjige smatraju jednako zanimljivima u digitalnom svijetu koji nas okružuje.