Božićna priredba

Autor: Zvijezdana Žigolić Južvak, 4. 1. 2019.

U petak 21. prosinca 2018. godine bilo je vrlo veselo i svečano u našoj školi. Razlog je bio velik - u Osnovnoj školi Zorke Sever po prvi puta je održana božićna priredba.

Priredbu su organizirali učenici i učitelji, a sudjelovali su učenici od 1. do 8. razreda koji su se predstavili plesom, pjevanjem, glumom i recitacijama. Učenici posebnih odjela sa svojim vjeroučiteljem donijeli su Betlehemsko svjetlo mira i podijelili ga svim učenicima i djelatnicima škole. Izvođači su nam dočarali radost Božića, unijeli svjetlost u naša srca, pokazali nam da mnoge poklone već imamo u sebi; toplu riječ, osmijeh, ljubav i da ih svojim bližnjima uvijek možemo darivati, a ne samo za Božić. Na kraju priredbe sve učenike, djelatnike, roditelje i goste pozdravila je v.d. ravnateljica Zvjezdana Martinec i zaželjela svako dobro za nadolazeće blagdane i novu 2019. godinu. Također, pozvala je sve da pogledaju izložbu jaslica i božićnih ukrasa u holu škole.

Nakon priredbe učenici su sa svojim vjeroučiteljima sudjelovali na Štandijadi u manifestaciji Grada Popovače Adventska radost i Dani Božića 2018. Na štandu su bile izložene jaslice i božićni ukrasi koje su posjetitelji mogli kupiti. Na taj način prikupili smo novce za djecu slabijeg imovinskog stanja. Tijekom zadnjeg tjedna nastave učenici su prikupljali hranu i higijenske potrepštine za Pučku kuhinju u Sisku, a učenici prvog razreda prikupljali su igračke za Pedijatrijski odjel u Sisku. Sve prikupljeno odneseno je u Pučku kuhinju i Pedijatrijski odjel na radost onih koji su primili i još veću radost nas što smo mogli pomoći.

Sretnu i uspješnu 2019. godinu žele Vam učitelji i djelatnici Osnovne škole Zorke Sever!