Posjet biskupa mons. Vlade Košića

Autor: Zvijezdana Žigolić Južvak, 11. 12. 2018.

U petak 7. prosinca u sklopu svog pastoralnog pohoda župi Popovača posjetio nas je sisački biskup mons. Vlado Košić.

U pratnji biskupa bili su predstojnica katehetskog ureda Sisačke biskupije sestra Smilja Čirko i velečasni Mato Draganović.

V. d. ravnateljica Zvjezdana Martinec, učenici i učitelji razredne nastave i posebnih odjela dočekali su biskupa u holu škole. Ugodnih sat vremena proveli smo uz pjesme malog i velikog zbora, dramska skupina pripremila nam je igrokaz, a vjeroučitelj Antonijo otpjevao je prekrasnu adventsku pjesmu Zdravo Djevo Bogorodice.

Učenici su postavljali pitanja, a biskup nam je uputio tople riječi koje nam daju poticaj za još bolji i kvalitetniji daljnji rad. Druženje je nastavljeno u zbornici naše Škole s ostalim učiteljima.

Marina Međimurec Čupić, vjeroučiteljica

Posjet biskupa PŠ Osekovo

U svom pastoralnom pohodu, u četvrtak 25. 10. 2018. godine, sisački biskup Vlado Košić posjetio je i župu sv. Ane u Osekovu. Biskup je obišao Područnu školu Osekovo u pratnji predstojnice Katehetskog ureda. Tom prigodom učenici su pripremili kratak program. Svojim blagoslovom i toplom riječju zaželio nam je puno uspjeha u daljnjem radu.

Posjet biskupa Vlade Košića PŠ Donja Gračenica

Područnu školu Donja Gračenica u četvrtak 13. prosinca 2018. u sklopu svog pastoralnog pohoda župi Voloder posjetio je sisački biskup mons. Vlado Košić.

U pratnji biskupa bili su predstojnica katehetskog ureda Sisačke biskupije sestra Smilja Čirko i velečasni Nikola Majcen.

Učenici od 1.do 4.razreda zajedno sa svojim učiteljicama dočekali su biskupa u holu škole. Prigodnom pjesmicom,plesom i recitacijama zaželjeli su mu dobrodošlicu i ujedno zahvalili na posjeti. Učenici su mu postavili nekoliko pitanja na koja je vrlo rado odgovorio, a na samom kraju kratkog programa uručili su mu i prigodan dar kojeg su izradili učenici 4.razreda uz pomoć svoje učiteljice. Druženje s biskupom nastavilo se u zbornici škole. Svima nam je zaželio blagoslovljen i sretan Božić i što uspješniju Novu godinu.