Školsko natjecanje u čitanju naglas

Autor: Zvijezdana Žigolić Južvak, 1. 10. 2019.

U petak smo održali drugo po redu školsko natjecanje u čitanju naglas.

Više o Nacionalnom natjecanju u čitanju naglas pročitajte na poveznici https://www.nkc-sisak.hr/natjecanje-u-citanju-naglas/

Učenici su pokazali svoje umijeće izražajnog čitanja. Uživali smo u njihovim nastupima u matičnoj školi, a knjižničarka je obišla i učenike područnih škola.

U natjecanju su sudjelovali : Dorian Turk, Lucija Blažević, Emanuel Vlašić, Samantha Štibrić, Leona Papišta, Arijana Miletić, Matej Faletar, Vesna Lukač, Dora Antolić, Ana Katanić, Lucas Rosavec, Petra Šinković, Dorotea Trdak, Magdalena Markanović, Marina Oršuš, Marko Peštaj, Melina Zebec, Ela Klišan i Leona Vincar u nižoj kategoriji (od 3. do 5. razreda), a Zora Šarčević, Grgur Trdenić, Filip Miletić, Larisa Turk, Ana Biondić, Lorena Turk i Ana Vlašić u višoj kategoriji (od 6. do 8. razreda).

Stručni žiri djelovao je u sastavu : Elena Salaj, Diana Kajganić i Sanja Kos kao učiteljice hrvatskog jezika te Mima Juračak, knjižničarka.

Svatko je zablistao na svoj način i pokazao zanimljiv karakter i odvažnost pri čitanju, no ipak smo imali težak posao odabira pobjednika

Ove godine to su :

PRVA SKUPINA :

1. DORIAN TURK, 5.A
  2. MARKO PEŠTAJ, 4.RAZRED – PODRUČNA ŠKOLA GORNJA GRAČENICA
  3. PETRA ŠINKOVIĆ, 3.RAZRED – PODRUČNA ŠKOLA OSEKOVO

DRUGA SKUPINA:

1. LARISA TURK, 8.A
  2. LORENA TURK, 7.A
  3. ANA VLAŠIĆ, 6.B

Čestitamo pobjednicima od srca i veselimo se gradskom natjecanju koje se održava u petak, 4.10.2019. godine u Osnovnoj školi Popovača, koja nam je ove godine domaćin.

Posebno nas je oduševila činjenica da su baš svi članovi obitelji Turk dostigli višu razinu natjecanja. Djeca koja od malih nogu čitaju razvijaju se u prave ljubitelje knjiga.

Hvala svim učenicima na sudjelovanju i uloženom trudu. Drago nam je da je prijavljenih natjecatelja sve više, kao i da naši učenici čitaju s radošću. Vježbajte marljivo, jer sljedeće godine ponovno krećemo u potragu.