„Zorka za djecu Konga - 500 palačinki“

Autor: Dragana Čubrilo Bila, 8. 4. 2024.

S obzirom na to da je humanitarna akcija „Zorka za djecu Konga“ prošle nastavne godine bila uspješna, učenici 6. a razreda su odlučili ponoviti navedenu akciju kojom će se prikupiti novac kako bi sestre Kćeri Božjega Milosrđa koje djeluju u Kinšasiju, glavnome gradu Demokratske Republike Kongo, pripremile obilniji ručak povodom Uskrsa za djecu koju često obilaze.

Taj bi ručak uključio i meso (koje je u Kongu skupo i općenito ga tamošnje siromašno stanovništvo konzumira jednom ili dvaput godišnje). Ove je godine u humanitarnoj akciji sudjelovala cijela naša škola s područnim školama.Učenici 6. a razreda su došli na ideju peći palačinke i na taj način zahvaliti svima koji će sudjelovati u humanitarnoj akciji. Pripremu štanda, kuhinje i potrebnih alata su odradili dan ranije. Idući dan, već u 7:30 kada su došli u školu, započelo je pečenje palačinki. Učenici su se dogovorili tko će što raditi kako bi organizacija samoga događanja protekla bez problema. Peklo se na 6 radnih jedinica kako bi svi koji su htjeli sudjelovati dobilli svoju palačinku. Palačinke su se pekle sve do kraja 5. sata, a učenicima 6. a su u pomoć priskočile i učenice 7. i 8. razreda. Iako nas je pred kraj već umor svladao, zajedništvo i zadovoljstvo nakon završene akcije je ispunilo naša srca pred blagdan Uskrsa.

Zahvaljujemo našoj školi koja nam je kupila potrebne namirnice za pripremu palačinki, našim kuharicama koje su pripremile smjesu za palačinke i našoj spremačici Ivani koja je odnijela palačinke u područne škole.

Također, zahvaljujemo svima onima koji su donirali i na taj način prepoznali potrebu i važnost održavanja ovakve humanitarne akcije i uljepšali blagdane djeci u Kongu. Ukupno smo skupili 456 €.

„Dobro je činiti dobro“

Razrednica Ružica Filipović i učenici 6. a razreda

Više fotografija pogledajte u albumu :