Telemach Dan sporta

Autor: Dragana Čubrilo Bila, 20. 3. 2024.

18. ožujka u našoj dvorani i na atletskoj stazi mladi su se natjecatelji istaknuli na velikom Telemach Danu sporta. Naša je škola bila ispunjena veseljem, natjecateljskim i sportskim duhom. Poticanje na sportski način života, uključivanje, toleranciju te druženje kod djece i mladih ciljevi su Plazma Sportskih igara mladih već 28 godina. Natjecanja se u igri graničara i atletici održavaju već treću godinu u sklopu Telemach Dana sporta.

Igra graničara je i ove sezone među najpopularnijim disciplinama, a najbolje će ekipe i atletičari otputovati krajem srpnja u Rijeku na veliku državnu završnicu.

Mlade sportaše u Popovači podržali su pročelnica Upravnoga odjela za obrazovanje, kulturu, šport i civilno društvo Robertina Štajdohar, zamjenik gradonačelnika Lovro Miklaužić, zamjenica ravnateljice OŠ Zorke Sever Maja Rosavec i direktor natjecanja Plazma Sportskih igara mladih David Burburan.

Lovro Miklaužić, zamjenik gradonačelnika, naglasio je važnost održavanja ovakvih događaja koji potiču djecu na bavljenje sportom, a uključuju i najosjetljivije skupine djece. Poželio je svima sreću s nadom kako će Popovača imati svoje predstavnike u Rijeci na državnoj završnici.

Učenici Noa Sučija i Mia Krčelić su predvodili mlade sportaše koji su nosili plamen radosti i prijateljstva te je svečanim paljenjem navedenoga plamena započelo sportsko-edukativno druženje. Djeca su se natjecala u atletici i igri graničara u dvjema kategorijama - 2013. godište i mlađi te 2015. godište i mlađi. Kao posebno popularna disciplina istaknula se igra graničara u kojoj su se natjecale mješovite ekipe.  Najspretnija je ekipa u igri graničara bila ekipa Matičari 1 i 2 kategoriji 2015. godište i mlađi te ekipa Matičari 3 i 4 u kategoriji 2013. godište i mlađi. Najbrži trkači u kategoriji 2013. godište i mlađi su Fran Božiček i Nora Pavličević, a u kategoriji 2015. godište i mlađi Mateo Kurtović i Petra Markotić koji su zasluženo osvojili zlatne medalje te će otputovati na državnu završnicu u Rijeku. Na Telemach Danu sporta sudjelovali su i učenici s teškoćama koji su se izvrsno snašli u igri loptom te zasluženo osvojili zlatne medalje. Djecu su tijekom natjecanja educirali i predstavnici Policijske uprave sisačko-moslavačke u sklopu Nacionalnoga programa sigurnosti cestovnoga prometa te predstavnici Crvenoga križa koji su s djecom učili i vježbali pružanje prve pomoći. Važnost poštene igre i navijanja Plazma Sportske igre mladih ove godine potiču i nagrađuju posebnom nagradom, a djeca iz Popovače svake se godine istaknu srčanim bodrenjem svih natjecatelja.

Kristina Majstorović, Luka Krizel i Ana Zrinščak