Mađioničar Jozo Bozo u našoj školi

Autor: Dragana Čubrilo Bila, 4. 3. 2024.

Našu je školu 1. ožujka 2024. posjetio poseban gost – dječji mađioničar Jozo Bozo. Učenici razredne nastave matične i područnih škola, posebnih odjela i odgojno-obrazovnih skupina u sportskoj dvorani naše škole uživali su u predstavi „To je to! mađioničara Joze Boze. Predstavom se promiče zdrav način života uz manje mobitela i ekrana, a više igre s prijateljima kao i zdrave prehrane.

Predstavu je preporučilo Ministarstvo znanosti i obrazovanja te Agencija za odgoj i obrazovanje, a Jozo Bozo je uvršten u Očevidnik kazališta Ministarstva kulture i medija te je član Hrvatskoga društva dramskih umjetnika. Učenici su na predstavu došli u pratnji svojih učitelja. Dočekao ih je mađioničar neobična imena Jozo Bozo koji ih je pričom uveo u svijet magije. Kao svaki pravi mađioničar i Jozo Bozo je imao svoje pomagače. Bili su to naši učenici koji su aktivno sudjelovali. Nestajale su marame i ostali predmeti, a u čarobnoj su se kutiji nalazili prigodni pokloni za učenike i učitelje. Dvoranom je vladalo toplo i radosno ozračje. Na zabavan smo način naučili kako trebamo jesti puno povrća i voća, piti puno vode te provoditi više vremena s prijateljima na svježem zraku umjesto pred ekranima.
Bio je to jedan veseli petak u našoj školi!

Učiteljica Marinela Žugčić