Zadnji nastavni dan kolegice Zdenke Urode

Autor: Zvijezdana Žigolić Južvak, 24. 6. 2019.

14. lipnja se učiteljica Engleskog jezika Zdenka Uroda oprostila od svojih kolega i učenika. Toga je datuma bio zadnji dan nastave, ali i zadnji radni dan kolegice Zdenke. Naime, ona je kao učiteljica radila četrdeset i tri godine.

U školskoj su joj dvorani učenici i kolege zajedno s ravnateljicom Zvjezdanom Martinec pripremili iznenađenje. Ravnateljica joj je u prigodnom govoru zahvalila za svih ovih 43 godine rada. Učenici dramske skupine – Zora, Hana, Lorena, Ivan i Dorian, koju je vodila sama kolegica, pripremili su joj oproštajni govor, a u pozadini su se prikazivale fotografije iz njezina života. U pripremanju iznenađenja sudjelovala je i njezina obitelj, ustupivši privatne fotografije iz obiteljskog albuma. Osim toga, cijela je obitelj (i njezini najmanji članovi) prisustvovala  programu, što je najviše razveselilo kolegicu Zdenku. Pri završetku programa, puna dojmova i emocija, obratila se i sama kolegica koja je rekla da u ovih 43 godine, 6 mjeseci i 16 dana radnog staža doživjela puno prekrasnih trenutaka, učila mnogo generacija i da joj je drago da svoj radni vijek završava upravo u Osnovnoj školi Zorke Sever. Svim učenicima i kolegama poželjela je puno uspjeha i sreće u daljnjem radu. Istaknula je kako se želja za učiteljskim pozivom javila još u petom razredu osnovne škole te kako će ona uvijek biti i ostati učiteljica. Na kraju su je svi prisutni nagradili velikim pljeskom, a ravnateljica joj je darovala mali znak pažnje u ime svih djelatnika škole.

Govor upućen kolegici i učiteljici Zdenki Urodi:

Poštovana ravnateljice, učitelji, djelatnici Osnovne škole Zorke Sever i moji kolege učenici,

počašćena sam što mogu održati ovaj oproštajni govor. Danas smo se okupili kako bismo se oprostili od izuzetne učiteljice Zdenke.

Vrijeme stvarno leti!

Hvala učiteljici Zdenki na svim vještinama i svom znanju koje je prenijela na tolike generacije u ovih četrdeset i tri godine. Dugačko je to razdoblje u kojemu je bilo uspona i padova, vrijeme u kojemu se plela životna i radna mreža na koju se ona može danas s ponosom osvrnuti. Učiteljica Zdenka je bila otvorena, velikodušna, obrazovana, hrabra, odgovorna i cijenjena učiteljica. Tijekom svojeg radnog vijeka sudjelovala je na mnogim natjecanjima i  aktivnostima u lokalnoj zajednici.

Vi možda odlazite u mirovinu, ali Vaše preneseno znanje i vrijednosti neće mirovati, u nama će i dalje živjeti. Neumorno ste radili, sad je vrijeme da uživate u svemu što ste godinama stvarali, a najviše u svojoj obitelji.  Želim da Vam vrijeme u mirovini bude ispunjeno zdravljem, srećom i voljenim osobama.

U ime svih nas ovdje prisutnih, zahvaljujem na svemu, želim Vam sreću i sve najbolje.

Dear teacher, I may forget what you said, but i` ll never forget how you make me feel.

Thank you!

Draga kolegice i učiteljice Zdenka, hvala na svemu što ste učinili za nas. Izuzetno nam je drago što ste bili dio učiteljskog kolektiva u našoj školi!

Vaši učenici i kolege Osnovne škole Zorke Sever