Natjecanje u čitanju naglas

Autor: Dragana Čubrilo Bila, 19. 10. 2023.

Službeni početak Mjeseca knjige Osnovna škola Zorke Sever obilježila je Natjecanjem u čitanju naglas za učenike viših i nižih razreda. Ciljevi natjecanja su: poticanje i popularizacija knjige, čitanja i čitanja naglas. Ovim se natjecanjem potiču čitalačke sposobnosti, ljubav prema knjizi i čitanju te usmeno izražavanje.

Stručno povjerenstvo koje su činile: Ivana Vlašić, ravnateljica Gradske knjižnice Popovača, Sandra Horvat Dželalija, voditeljica Službe za društvene djelatnosti i poslove gradonačelnika Grada Popovače i Ivana Čubrilo Franjić, učiteljica edukatorica-rehabilitatorica Osnovne škole Zorke Sever, imalo je težak zadatak – odabrati učenike koji će našu školu predstaviti na županijskoj razini natjecanja.

U velikoj konkurenciji u višoj kategoriji prvo je mjesto osvojio prošlogodišnji pobjednik županijske razine natjecanja Vanja Jozić čitanjem ulomka iz knjige „Sherlock Holmes: Plavi granat“ Arthura Conana Doylea. Drugo je mjesto osvojila Petra Šinković čitanjem ulomka iz knjige „One misle da smo male“ Julijane Matanović , a treće mjesto Erin Likar Kolouch čitanjem ulomka iz knjige „Mi djeca s kolodvora Zoo“ Christiane F. U nižoj je kategoriji prvo mjesto osvojio Fran Radman Prebeg čitanjem ulomka iz knjige „Pobuna Pauline P.“ Sanje Polak. Drugo je mjesto zauzeo Andreas Maranić čitanjem ulomka iz knjige „Mama, nemoj me gnjaviti“ Sanje Pilić, a treće mjesto Luna Grgurić čitanjem ulomka iz knjige „E, baš mi nije žao“ Sanje Pilić.

Vanja i Fran će školu predstavljati već ovaj tjedan na županijskoj razini natjecanja u Narodnoj knjižnici i čitaonici „Vlado Gotovac“ u Sisku.

Želimo im puno uspjeha na narednom natjecanju!

„Knjiga nije hrana, ali je poslastica!“

Tin Ujević