Izlet petih razreda u Varaždin

Autor: Zvijezdana Žigolić Južvak, 24. 6. 2019.

03. lipnja 2019. učenici OŠ Zorke Sever su u pratnji svojih razrednica Marine Međimurec Čupić, Anamarije Janković Jozić i Sanje Kos te učitelja Ilije Sučića i Nikole Bartulića posjetili grad Varaždin i tom se prilikom upoznali s njegovom bogatom poviješću.

Pjesma se u autobusu orila čitavim putem. Unatoč pljusku koji ih je iznenadio prilikom vožnje, Varaždin ih je dočekao okupan suncem. Prvo su obišli gradsko groblje koje je ustanovljeno sedamdesetih godina XVII. stoljeća, a danas je ono primjer parkovne arhitekture i i spomenik prirode.  Ubraja se među najljepša europska groblja jer je se radi o spoju hortikulture i umjetničkih djela. Nakon groblja uputili su se  u jezgru staroga dijela grada. Ukratko su čuli o povijesti tvrđave koja je danas Gradski muzej. Obišli su sjeverozapadni dio Varaždina gdje su se upoznali s ljudima koji se bave raznim zanatima i izrađuju razne rukotvorine. Bilo je to savršeno vrijeme za kupovinu suvenira. Nakon obilaska imali su pola sata slobodnog vremena. To su vrijeme iskoristili za okrijepu i uživanje u sladoledu. Iz Varaždina su se uputili u Terme Jezerčica. To je sklop od osam unutarnjih i vanjskih bazena. Ručali su, a onda je počeo najiščekivaniji dio izleta - kupanje. Uživali su u kupanju, spuštanju niz tobogane te igrama u vodi. Već je bilo kasno popodne kada su se uputili prema Popovači. S istim žarom i pjesmom na usnama vratili su se do naše škole. Tamo su ih s radošću dočekali roditelji.