Svečani doček učenika prvih razreda u Osnovnoj školi Zorke Sever

Autor: Dragana Čubrilo Bila, 6. 9. 2023.

Ovogodišnji su učenici prvih razreda hrabro i veselo kročili u našu matičnu i četiri područne škole – u Donjoj Gračenici, Gornjoj Gračenici, Osekovu i Voloderu. Učiteljice su njihove roditelje i njih dočekale prigodnim programima.

U matičnoj je školi priredba započela himnom u izvedbi vjeroučitelja Antonija Boškića, a potom su učenici četvrtoga razreda izveli igrokaz „Školski razgovor“. Ravnateljica škole Zvjezdana Martinec pozdravila je prisutne roditelje i zahvalila na dolasku, a učenicima je poželjela dobre ocjene, da slušaju svoje roditelje i učitelje te da im dani u školi budu uspješni i sretni. Gradonačelnik Grada Popovače Josip Mišković obratio se učenicima i roditeljima, poželio sretnu nastavnu godinu te podijelio prigodne poklone za učenike matične i područnih škola. Priredbi je nazočio osekovački župnik Dražen Lauc koji je s prisutnima molio za sretan i blagoslovljen početak nastavne godine. Učenicima su se predstavile njihove učiteljice – Maja Rosavec te učiteljica posebnog razrednog odjela Jelena Brnada. Učenici su se nakon službenoga fotografiranja uputili u svoje učionice po prve zadatke i upute.

U svim su područnim školama učenike dočekale učiteljice koje su pripremile prigodne programe – učiteljica Ana Labus u PŠ Donja Gračenica, učiteljica Gordana Brlek u PŠ Gornja Gračenica, učiteljica Nataša Deklman u PŠ Osekovo te učiteljica Jasminka Bartolić u PŠ Voloder. Učenici su se veselo i radosno uputili u učionice nakon programa, a tamo su ih dočekali udžbenici i prigodni poklončići.

Veselimo se što su učenici prvih razreda postali dio naše školske obitelji. Želimo im sretnu i uspješnu novu nastavnu godinu uz puno smijeha, veselja, igre, ali i odličnih ocjena!

„Na mlađima stoji svijet, njihov rad – naša budućnost. Obrazovanje naroda je zvijezda što nam uvijek pred očima lebdi.“

(August Šenoa)