Svečana podjela svjedodžbi

Autor: Zvijezdana Žigolić Južvak, 7. 7. 2023.

Svečana podjela svjedodžbi za učenike osmih razreda naše škole održana je 3. srpnja 2023. u predvorju škole. Započela je himnom u izvedbi vjeroučitelja Antonija Boškića. Potom se prisutnim učenicima i roditeljima prigodnim govorom obratila ravnateljica škole Zvjezdana Martinec, koja je svim učenicima zaželjela puno uspjeha, kako u daljnjem školovanju, tako i u životu. „Smisao života jest naći svoj dar. Svrha života je upotrijebiti ga za dobro drugih“, zaključila je ravnateljica citirajući Pabla Picassa.

Prigodnim su se riječima oprostili i razrednici od svojih učenika, ali i učenica Elena Papa, predsjednica Vijeća učenika. Zahvalila je svim učiteljima i djelatnicima škole te se prisjetila uspomena koje su obilježile ovu generaciju. Na svečanosti su učenici nagrađeni za odličan uspjeh i uzorno vladanje tijekom svih osam godina školovanja. Od učenika su se oprostili i gradonačelnik Grada Popovače Josip Mišković i predsjednica Vijeća roditelja Ivana Faletar Horvatić.

Učenici su pripremili program sa svojom učiteljicom Anitom Novaković. Izveli su pjesmu „Dajem ti rič“. Učenica Helena Hospođuk izvela je pjesmu „Hallelujah“. Vjeroučitelj Antonijo Boškić je otpjevao „Nek' svud ljubav sja“, a program je završila učenica Elena Papa odsviravši prigodne moslavačke pjesme na tamburi.

Nakon programa je uslijedilo druženje uz poslastice i ples uz zvukove Prima banda. Zahvaljujemo obitelji Papa na organiziranju glazbe!

Našim osmašima želimo sreću u nastavku njihovoga životnog putovanja te snagu u prevladavanju životnih izazova!

Galerija fotografija:

Video: