Izvrsni sportski rezultati našega učenika Frana Stipčića

Autor: Dragana Čubrilo Bila, 26. 6. 2023.

Nakon sportski zahtjevne i izazovne nastavne godine, slijedi odabir najboljega sportaša Sisačko-moslavačke županije.

Fran Stipčić, rođen 10.  srpnja 2010. godine u Sisku, sudjelovao je na svim sportskim natjecanjima na koje se OŠ Zorke Sever prijavila te ostvario izvanredne rezultate. U slobodno se vrijeme bavi nogometom u ŠNK „Moslavac“ iz Popovače  te igra u kategoriji mlađih pionira koji su osvojili 1. ŽNL.

Na pet međugradskih natjecanja učenici 5. i 6. razreda, među kojima je i Fran, ostvarili su 1. mjesto. Valja istaknuti i 2. mjesto na Županijskom natjecanju iz rukometa te 1. mjesto iz odbojke.

Uz sva međugradska i županijska natjecanja, Fran je sudjelovao i na poluzavršnom natjecanju iz odbojke u Karlovcu gdje je ŠŠD „Zora“ osvojilo 3. mjesto.

Najvećim se uspjehom smatra njegov pojedinačni nastup na Državnom prvenstvu iz atletike koje se održalo u Vinkovcima gdje je Fran ostvario 3. najbolje vrijeme na državnoj razini (disciplina sprint na 100 metara).

Isto tako je na Državnom natjecanju iz mini nogometa sa svojom ekipom osvojio 4. mjesto, što je izniman uspjeh s obzirom na konkurenciju.

OŠ Zorke Sever izrazito njeguje sport, sportsko ponašanje i podržava sve sportske uspjehe, ali prihvaća i neuspjehe koji su onda veći poticaj za ostvarivanjem boljih rezultata u budućnosti. Fran Stipčić ponos je škole te mu ovim putem čestitamo, ali treba naglasiti kako pojedinca cijela ekipa čini boljim. Ne sumnjamo kako će u narednim godinama iz škole izaći jednako uspješni sportaši i učenici kao što je sada naš Fran!

Učitelj Luka Krizel