Smotra učeničkih zadruga Sisačko-moslavačke županije

Autor: Zvijezdana Žigolić Južvak, 25. 5. 2023.

Učenici Učeničke zadruge Zora, Dora Antolić (6. a), Magdalena Markanović (6. b), Arijana Miletić (6. c) i Ivan Filipović (6. c) su u pratnji učiteljica Kristine Kardaš i Valentine Abramović Andlar sudjelovali 19. svibnja 2023. godine na Smotri učeničkih zadruga Sisačko-moslavačke županije u OŠ Ivana Antolčića u Komarevu. Domaćini su nas odlično ugostili i pripremili prigodni program dobrodošlice. Potrudili su se da se osjećamo ugodno u njihovoj školi gdje je 20 učeničkih zadruga naše županije postavilo svoju izložbu kreativnih proizvoda. Uslijedio je rad Prosudbenoga povjerenstva koje je dodijelilo prvo mjesto UZ VikSi OŠ Viktorovac iz Siska.

Pohvaljujem naše učenike koji su pred Prosudbenim povjerenstvom samouvjereno i pripremljeno predstavili rad naše zadruge te proizvode na izložbenom stolu. Posebno su istaknuli platnenu ogrlicu s perlicama sekcije Šivanje PN učiteljice Kristine Kardaš s platnenom torbicom sekcije Radionica šivanja PO učiteljice Dijane Živković. Izložili smo i svijeće u limenci ukrašenoj decoupage tehnikom, paketiće lavande i ružičaste kuglaste bukete od papira. Rad naše zadruge, koja je osnovana 2019. godine, prikazali smo fotografijama u Ljetopisu koji je dio obvezne dokumentacije. Učenici su bili ozbiljni i odgovorni prema zadatku koji im je namijenjen. Ostvarili su komunikaciju s prolaznicima koji su pokazivali zanimanje za naše proizvode. Dan je bio kreativan i zanimljiv. Razmijenili smo ideje i iskustva s drugim učeničkim zadrugama iz županije.

Naša je mlada zadruga drugi put do sada sudjelovala na Smotri. Ponosni smo na svoj rad! Učenici i učiteljice su se istinski potrudili oko iscrpnih priprema kako bi zadovoljili sve propisane smjernice.

Zahvaljujem kolegicama Kristini Kardaš, Zvijezdani Žigolić Južvak, Dijani Živković, Ivani Bobinac-Culović, Nataliji Budetić i Marini Međimurec Čupić koje su bile velika potpora i pomoć u pripremi videa, godišnjega izvješća, pisanom prikazu praktičnoga rada te izradi proizvoda.

Voditeljica Učeničke zadruge Zora

Valentina Abramović Andlar