OBAVIJEST O POSTUPKU UPISA DJECE U I. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE ZORKE SEVER ZA ŠKOLSKU GODINU 2023./2024.

Autor: Zvijezdana Žigolić Južvak, 25. 5. 2023.

• Školski obveznici se upisuju u osnovnu školu prema upisnom području – temeljem prebivališta, odnosno prijavljenog boravišta djeteta (mreža škola).

• UPIS U ŠKOLU KOJOJ DIJETE NE PRIPADA PREMA UPISNOM PODRUČJU
  • učenik se može upisati u prvi razred osnovne škole kojoj ne pripada prema upisnom području ako to ne izaziva povećanje broja razrednih odjela u osnovnoj školi u koju se upisuje
  • prije podnošenja zahtjeva za upis u drugu školu, dijete mora pregledati Stručno povjerenstvo škole koju je trebalo pohađati prema upisnom području

UPIS DJECE U PRVI RAZRED OSNOVNE ŠKOLE održat će se

1., 2. i 5. lipnja 2023. godine u matičnoj i područnim školama prema sljedećem rasporedu:

Roditelji na upis trebaju donijeti učiteljicama prvih razreda u šk. god. 2023./2024. potrebnu dokumentaciju:

1.      liječničko uvjerenje koje se dobiva na liječničkom pregledu

2.      kopiju rodnog lista djeteta s OIB-om

3.      kopije medicinske dokumentacije (nalazi logopeda, psihologa, pedijatra, vještačenje CZSS-a i dr. ako je dijete bilo u nekoj obradi ili tretmanu)

4.      rješenje o prijevremenom upisu (odnosi se na djecu koja do 31. ožujka 2023. godine nemaju navršenih šest godina života)

i ispuniti pripremljene obrasce u školi (obrasce možete pronaći na web stranici Osnovne škole Zorke Sever, ispuniti ih kod kuće i donijeti učiteljici).

NAPOMENA: upisnicu u školu su dužna potpisati oba roditelja.

Obrasci:

1.         upisnica u školu

2.         upitnik za roditelje

3.         izjava za produženi boravak (samo za matičnu školu)

4.         izjava za izbornu nastavu informatike

5.         izjava za izbornu nastavu katoličkog vjeronauka

6.         zahtjev za prijelaz u drugu školu van upisnog područja

* Za dodatne informacije ili nejasnoće kontaktirati stručnu suradnicu psihologinju na broj 099/3118398 od ponedjeljka do petka između 8 i 14 sati.

Veselimo se novoj generaciji naših učenika! :)

Psihologinja                                                         Ravnateljica

Ena Pipal, univ. bacc. psych.                                Zvjezdana Martinec, prof.