Terenska nastava učenika sedmih razreda

Autor: Dragana Čubrilo Bila, 22. 5. 2023.

18. svibnja učenici sedmih razreda su sa svojim razrednicama Josipom Blažević i Tamarom Đurđević Filipović te vjeroučiteljicom Marinom Čupić Međimurec i učiteljicom hrvatskoga jezika Elenom Salaj Potočki imali terensku nastavu u Zagrebu (korelacija vjeronauka i hrvatskoga jezika). U Gradskom kazalištu „Žar ptica“ odgledali su predstavu „Tajni dnevnik Adriana Molea“, temeljenu na istoimenom lektirnom naslovu književnice Sue Townsend.

Nakon predstave, uputili su se u grkokatoličku crkvu svetih Ćirila i Metoda gdje ih je dočekao bogoslov Ante Jurković koji je ukratko iznio povijest grkokatolika u Hrvatskoj te zanimljivosti o grkokatoličkom bogoslužju. Sestra Jelica Bilić ih je dočekala u bogoslužnom prostoru bl. Alojzija Stepinca gdje se održavaju liturgijska slavlja s obzirom na to da je Zagrebačka katedrala zatvorena zbog potresa te je u tijeku obnova.
U Sabornoj crkvi Preobraženja Gospodnjega dočekao ih je svećenik (jerej) Mihajlo Žikić koji je govorio o razlikama između pravoslavlja i katoličke crkve općenito.
Nakon obilaska uputili su se u McDonald s na ručak i kasnije su autobusom krenuli prema Popovači.