Osnovano Dječje gradsko vijeće Grada Popovače

Autor: Dragana Čubrilo Bila, 12. 5. 2023.

U srijedu, 10. svibnja 2023. godine, u prostoru Gradske vijećnice održana je 1. sjednica Dječjega gradskog vijeća. Događaj je to od iznimne važnosti za uključivanje u akciju „Gradovi i općine - prijatelji djece” kojoj se pristupilo prije nekoliko godina.

Gradonačelnik Grada Popovače Josip Mišković je vodio sjednicu, a uz njega, nazočili su i njegov zamjenik Lovro Miklaužić, predsjednik Gradskoga vijeća Saša Jagarčec, voditeljica Turističke zajednice Ksenija Tomac Špoljarić, koja je ujedno i tajnica Koordinacijskoga odbora inicijative „Popovača-Grad prijatelj djece“ te ravnateljica popovačke Knjižnice i čitaonice Ivana Vlašić kojoj je povjerena i dužnost voditeljice Dječjega gradskog vijeća.

Potporu su učenicima pružili Dražen Mlakar, ravnatelj Osnovne škole Popovača i Zvjezdana Martinec, ravnateljica Osnovne škole Zorke Sever koji su sa svojim učenicima prisustvovali ovoj sjednici.
Dječje gradsko vijeće Grada Popovače ima 12 članova, po 6 učenika iz svake popovačke škole. Iz naše su škole: Tea Hegeduš, Lovro Orlovski, Vito Del Ponte, Ivano Brlek, Marko Peštaj i Leon Miša koji je izabran za zamjenika dječje gradonačelnice Lore Križanić, učenice Osnovne škole Popovača. Po završetku izbora, okupljenima se obratila i dječja gradonačelnica. Dječji gradski vijećnici su u nastavku sjednice usvojili Poslovnik o radu, a potom imali priliku upitati predstavnike Grada i predsjednika Gradskoga vijeća sve što ih je zanimalo o poslovanju Grada i Vijeća te saznati koje su njihove nove zadaće.

Nakon završetka rada u Gradskoj vijećnici, sve je prisutne gradonačelnik počastio sladoledom u obližnjoj slastičarnici.

Slike preuzete s:http://www.radiomoslavina.hr/2023/05/osnovano-djecje-gradsko-vijece-popovace-lora-krizanic-izabrana-za-djecju-gradonacelnicu/