„Pale sam na svijetu“ u 1. razredu matične škole

Autor: Dragana Čubrilo Bila, 8. 5. 2023.

Tijekom travnja učenici 1. razreda matične škole čitali su priču „Pale sam na svijetu“ Jensa Sigsgaarda. Zadatak je za ovu lektiru bio poseban i malo drugačiji – lektira iz vrećice! Učenici su izradili naslovnicu slikovnice, izdvojili likove, vrijeme i mjesto radnje, osmislili i zapisali poruku - što su naučili iz ovoga djela te ukrasili i obojali.

Najzanimljiviji je dio zadatka bio prilikom čitanja dobro pamtiti i razmisliti što bi sve mogli staviti u vrećicu, a spominje se u priči. Predmete su mogli i uredno nacrtati, izrezati i obojati.  Predstavljanje i razgovori o svemu što se pronašlo u vrećici bili su izuzetno zabavni i zanimljivi. Učenici su uživali u potrazi i istraživanju.  Za kraj su se zasladili voćem i slatkišima koji su se našli u lektirnim vrećicama!

Veselimo se novim čitalačkim avanturama…

„Knjiga nije hrana, ali je poslastica.”

Tin Ujević

U galeriji fotografija pogledajte kako su odradili zadatak!

Učiteljica Suzana Selanac Perković