Treće mjesto u Hrvatskoj za našu školu na natjecanju "Čitanjem do zvijezda"

Autor: Dragana Čubrilo Bila, 7. 5. 2023.

U petak, 5. svibnja u Čakovcu je održana velika završnica nacionalnog projekta za poticanje čitanja i promicanje kulture čitanja „ Čitanjem do zvijezda” na kojoj je sudjelovalo više od četiri stotine učenika iz cijele Hrvatske, ali i susjednih zemalja s hrvatskih govornih područja.

Naše učenice Elena Papa, Lea Prebeg i Laura Veseljak u teškoj su konkurenciji osvojile treće mjesto u kvizu znanja te tako postale prve učenice iz Sisačko-moslavačke županije koje su u tome uspjele u četrnaest godina održavanja natjecanja.

Osnovna škola Zorke Sever bila je i domaćin županijske razine natjecanja kao i organizator puta na državnu razinu natjecanja za osnovne i srednje škole koje su predstavljale Sisačko-moslavačku županiju u kvizu znanja i kreativnim uradcima.

Vrijedne učenice u pratnji mentorice knjižničarke Dragane Čubrilo Bila, učiteljice Kristine Kardaš i urednice „ Zorkića” Petre Šinković svoj će posjet predivnom Čakovcu pamtiti po lijepom druženju i odličnom rezultatu kome se nadamo i sljedeće godine.

Čekaju nas neke nove knjige, neki novi učenici i nadamo se, neke nove pobjede.