Dvije srebrne medalje na Državnom prvenstvu za učenike s intelektualnim teškoćama!

Autor: Dragana Čubrilo Bila, 15. 3. 2023.

I ove je godine Poreč ugostio 58 škola, odgojno-obrazovnih centara te centara za rehabilitaciju na Državnom prvenstvu za učenike s intelektualnim teškoćama.  6. ožujka je u hotelu „Plavi“, uz riječi Ivana Dujića, glavnoga tajnika HŠSS-a i Lorisa Peršurića, gradonačelnika Poreča, otvoreno prvenstvo. Jedan se dio natjecanja održao na atletskom stadionu “Veli Jože” gdje su svi natjecatelji obavili početno zagrijavanje, a drugi u dvorani „Intersport“. Ukupno je bilo dvadesetak disciplina.

Naša učenica Magdalena Tečec osvojila je dvije srebrne medalje u vrlo jakoj konkurenciji. Osim nje, Katarina Grgić je bila prva u svojoj skupini, ali sveukupno četvrta, što je isto vrlo dobar rezultat. Svi su natjecatelji dobili počasne medalje, ali što je još važnije, stekli su nove prijatelje.

Naši su se učenici posebno razveselili dočeku u školi nakon povratka iz Poreča. Pjesma, torta i iskrene čestitke naše ravnateljice te ostalih djelatnika bile su još jedan veliki razlog za sreću i osmijeh na njihovim licima!