Božićna priredba "Labuđe jezero"

Autor: Zvijezdana Žigolić Južvak, 22. 12. 2022.

U utorak, 20. prosinca 2022. godine u punoj sportskoj dvorani održana je božićna priredba pod nazivom „Labuđe jezero“ koju su pripremili učitelji i učenici Osnovne škole Zorke Sever. Nakon dvije pandemijske  godine, ponovno smo se odlučili za još jednu baletnu priču. "Labuđe jezero" je čarobna  priča o ljubavi, hrabrosti, odanosti i vječnoj pobjedi dobra nad zlom. Ovom priredbom željeli smo pokazati koliko su naši učenici vrijedni i nadareni. Sudjelovalo je ukupno 110 učenika (iz matične  te područnih škola), a izuzetno smo ponosni što su ovoj priredbi doprinijeli i učenici posebnih razrednih odjela. Učenici su glumom, plesom i pjesmom dotaknuli svako srce u dvorani.

Ponosni smo što smo samostalno izradili kostime i scenografiju. Kostime i ukrase izradila je kolegica Dijana Živković s kolegama i učenicima iz posebnih razrednih odjela i odgojno-obrazovnih skupina. U izradi scenografije i rekvizita sudjelovali su učitelji, domari i učenici. Za glazbeni su dio bili zaduženi učiteljica glazbene kulture Anita Novaković i  zbor "Zorkine zvjezdice"  koji su izveli pjesme "Sretan ti Božić, narode moj!" i "Sretan Božić svakome". Razveselili su i raspjevali sve prisutne.  Vjeroučitelj Antonijo Boškić otpjevao je Tihu noć, a učenica Helena Hospođuk odsvirala je  "I wanted to leave". Glumili su učenici dramske skupine koje je uvježbala njihova voditeljica Sanja Kos dok je koreografiju, scenarij i režiju pripremila  vjeroučiteljica Marina Međimurec Čupić.

Publika je uživala u prekrasnim pokretima bijelih i crnih labudica, kostimima princeza, kraljice i kralja. Koliko je hrabrosti i ljubavi potrebno da se pobijedi zlo, pokazali su čarobnjak, Odalija, Odette i princ.

Kako bi priredba bila potpuna, za njeno je izvođenje bila osigurana profesionalna rasvjeta i razglas, stoga zahvaljujemo Sisačko-moslavačkoj županiji i Gradu Popovači na pokroviteljstvu.

Sve je prisutne pozdravila ravnateljica Zvjezdana Martinec koja se je zahvalila svim djelatnicima naše škole na dosljednom i kvalitetnom radu, na odgovornosti i savjesnosti u radu s učenicima te svim roditeljima na ukazanom povjerenju, podršci i suradnji.

Publici su se prigodnim riječima obratili saborski zastupnici Marijana Petir i Veljko Kajtazi i gradonačelnik Grada Popovače Josip Mišković. Svojim su dolaskom rad i trud učenika te djelatnika naše škole podržali sisački biskup Vlado Košić, predstojnica sisačkoga Katehetskog ureda sestra Smilja Pera Čirko, upravitelj Župe Voloder Marijan Štingl, predsjednica Udruge Kali Sara Suzana Krčmar, predsjednik Udruge Roma Bajaša Sisačko-moslavačke županije Stanoje Nikolić sa suradnicima, zamjenik gradonačelnika Lovro Miklaužić, predsjednik gradskog vijeća Saša Jagarčec te ravnatelji i predstavnici gradskih ustanova.

Na ulazu u dvoranu prisutni su mogli kupiti prigodne ukrasne predmete koje su pripremili naši učenici i učitelji koji sudjeluju u radu Učeničke zadruge „Zora“ na čelu s učiteljicom Valentinom Abramović Andlar.

Do nekog idućeg puta, učenici i učitelji žele Vam obilje blagoslova, mira i ljubavi!