Međunarodni dan volontera

Autor: Dragana Čubrilo Bila, 9. 12. 2022.

5. prosinca 2022. godine  obilježili smo Međunarodni dan volontera. Međunarodni dan volontera proglasila je Opća skupština Ujedinjenih naroda 17. prosinca 1985. godine. Od tada se svake godine obilježava 5. prosinca s ciljem jačanja vidljivosti rada volontera i svih njihovih aktivnosti, kako na lokalnoj, tako i na nacionalnoj te međunarodnoj razini.

Volonteri su krvotok naših zajednica, važan su element društva; naše zajednice ovise i oslanjaju se na napore naših volontera.  Društvo bi stalo kad bi svi oni prestali volontirati.

Od prošle školske godine pokrenuli smo u našoj školi Volonterski klub “ZOV”. Pohađaju ga učenici od 5. do 8. razreda. Učenici su sami odabrali naziv kluba, logo i boju majice. Skraćenica “ZOV” znači “Zorkini osviješteni volonteri”. Htjeli su naglasiti da su, premda još mali i prema zakonu ne mogu biti volonteri već mogu sudjelovati u odgoju za volontiranje, itekako osviješteni te svjesni problema i potreba koje ih okružuju.

Filmom smo htjeli u nekoliko minuta  poslati poruku  zašto je važno činiti dobro i kako svatko od nas može mijenjati svijet.

Na promociji filma, uz volontere koji su sudjelovali u filmu, potporu su nam dali ostali učenici, učitelji, roditelji i članovi obitelji, ravnateljica Zvjezdana Martinec, zamjenica ravnateljice Maja Rosavec, dogradonačelnik Grada Popovače Lovro Miklaužić, predstojnica Katehetskog ureda s. Smilja Čirko i njezina pomoćnica Dora Jovanović.

Hvala svima koji su sudjelovali u stvaranju filma – volonterima (skupini 50-ak djece koja svaki tjedan dolazi na izvannastavnu aktivnost), roditeljima (koji su tako divno odgojili svoju djecu i usadili u njih osjećaj za drugoga), ravnateljici Zvjezdani Martinec na potpori i pomoći, a posebna zahvala gospodinu Dariu Keseru koji je strpljivo surađivao s nama. Napravio je odličan posao u snimanju i montaži!

"Nisi živio dok nisi učinio nešto za nekoga tko ti to nikada ne može vratiti."

John Bunyan

Kako nam je bilo na snimanju i projekciji filma pogledajte u galeriji:

Pogledajte film na poveznici:

"Mijenjaj svijet - volontiraj!"

Naslov: Video titled: "Mijenjaj svijet - volontiraj!"