Natjecanje u čitanju naglas

Autor: Dragana Čubrilo Bila, 29. 10. 2022.

U Osnovnoj školi Zorke Sever održana je školska razina Natjecanja u čitanju naglas. Radi se o projektu čiji su ciljevi poticanje na čitanje, promicanje istog te razvijanje ljubavi prema knjizi općenito. U današnje vrijeme, kada je izrazito prisutna upotreba mobilnih uređaja i računala među učenicima, veliki broj sudionika ovoga školskog natjecanja, pravo je čudo.

Natjecanje se provelo u dvjema kategorijama: mlađoj, koja je obuhvaćala prijavljene učenike iz trećeg, četvrtog i petog razreda te starijoj, koja je obuhvaćala prijavljene učenike iz šestog, sedmog i osmog razreda. Članice ocjenjivačke komisije učiteljice Diana Kajganić, Tea Dolenčić, Maja Rosavec, učiteljica edukatorica-rehabilitatorica Ivana Čubrilo Franjić te knjižničarka Dragana Čubrilo imale su zaista težak zadatak. Ukupno je sudjelovalo 23 učenika, od kojih je izabrano četvero (iz svake kategorije) za gradsku razinu natjecanja.

U mlađoj su kategoriji prošli: Nika Tuksar, Andreas Marenić, Vanja Jozić i Marko Marić, a u starijoj: Petra Šinković, Elena Papa, Ivan Iličić i Arijana Miletić. Svi su natjecatelji bili pripremljeni te uspješni u izvedbi, što je potvrdila i publika u kojoj su bili njihovi prijatelji iz petih i osmih razreda.

Čestitamo svim sudionicima natjecanja, a posebno onima koji će zastupati našu školu na gradskoj razini! Očekujemo odlične rezultate te se nadamo još većem broju sudionika na školskoj razini sljedeće godine.