Zahuktava se Mjesec hrvatske knjige- Sanja Pilić u gostima

Autor: Dragana Čubrilo Bila, 21. 10. 2022.

U sklopu Mjeseca hrvatske knjige, a u organizaciji Knjižnice i čitaonice Popovača, Osnovnu školu Zorke Sever posjetila je poznata hrvatska spisateljica Sanja Pilić. Preko šezdeset književnih uradaka za djecu i odrasle, od kojih su mnoga dobila brojna književna priznanja, zaista su dostojni poštovanja. S nestrpljenjem su ju dočekali učenici trećih i četvrtih razreda kao i Čitateljski klub te novinari matične škole.

Mrvice iz dnevnog boravka i Nemam vremena  su gotovo svi pročitali na satu lektire, ali pričali su i o ostalim knjigama poznate autorice koje vole čitati u slobodno vrijeme. Novinari su za spisateljicu imali spremna brojna pitanja. Saznali su što voli čitati, koje fimove gledati, kamo voli putovati, ali i čime se bavila prije svoje spisateljske karijere. Gotovo nitko od prisutnih nije znao kako je njezina majka slavna Sunčana Škrinjarić , a Sanja Pilić se potrudila otkriti im i još neke tajne.

Sat sa slavnom književnicom bio je prekratak za sva pitanja, ali odličan poticaj učenicima za čitanje lektire. Još dugo nakon susreta se na hodnicima moglo čuti kako će ubuduće više čitati, a neki su se hrabro odlučili baciti u spisateljske vode.