Svjetski dan zaštite životinja

Autor: Dragana Čubrilo Bila, 4. 10. 2022.

Dana 4. listopada obilježavamo Svjetski dan zaštite životinja. Dan kada želimo skrenuti pažnju na njihovo postojanje u našem svijetu i truditi se zaštiti ih od svega lošega. Osnovna škola Zorke Sever uključila se i ove godine u obilježavanje toga dana na humanitaran način. Volonterski klub „ ZOV“ zajedno sa školskom  knjižnicom pokrenuo je akciju prikupljanja hrane i poslastica za Udrugu za zaštitu životinja Bijeli očnjak. U akciju su se uz matičnu školu uključile i područne škole kao i Dječji vrtić Popovača.

Ravnateljica Knjižnice i čitaonice Popovača, Ivana Vlašić čitala je učenicima nižih razreda matične škole priču knjižničarke Dragane Čubrilo, Lola, crni pas. Edukativnu slikovnicu o napuštenim psima pročitale su i učenicima područnih škola njihove učiteljice. Djeci je posebno bilo zanimljivo slušati o pronalasku zauvijek doma crnoj mješanki Loli. Nakon prvog sata, sve učenike škole je čekalo iznenađenje. Ispred škole su ih čekali članovi Kinološke udruge Siscia sa svojim ljubimcima kao i njihove učiteljice te roditelji koji su doveli pse na druženje. Zajednička fotografija svih učenika, djelatnika i ljubimaca dala je poseban pečat na ovaj dan. Nakon zajedničkog druženja i fotografiranja u školskom dvorištu uslijedilo je edukativno druženje predsjednice Udruge za zaštitu životinja Bijeli očnjak, Sare Mesić i učenika viših razreda.  Knjižničarka je učenike s najviše znanja o psima i mačkama nagradila svojim slikovnicama.

Ravnateljica Osnovne škole Zorke Sever, Zvjezdana Martinec, vjeroučiteljica Marina Međimurec Čupić i ravnateljica Knjižnice i čitaonice Popovača, Ivana Vlašić, uputile su se s članovima Kinološke udruge Siscia  u Dječji vrtić Popovača. Tamo su ih s ravnateljicom Andreom Zeman i odgojiteljicama dočekali mališani koji su jedva čekali družiti se malo s četveronožnim ljubimcima. Veselo jutarnje druženje završilo je predajom svega prikupljenoga Udruzi uz obećanje kako ćemo ih i u buduće pomagati i posjećivati ih.