Državna završnica Sportskih igara mladih u Rijeci

Autor: Dragana Čubrilo Bila, 23. 8. 2022.

Tijekom ljetnih praznika, od 1. do 6. kolovoza, učenici naše škole sudjelovali su na Državnoj završnici Sportskih igara mladih u graničaru i atletici. Ove dvije discipline predviđene su za djecu 2011. i 2013. godište te mlađe.

U graničaru su nas predstavljali učenici 2. razreda Matične škole „ Zorkići “ te učenici  3. i 4. razreda Područne škole Voloder, „ Voloderčići “.

Ekipu „Zorkići“ predstavljali su učenici: Fran Božiček, Domagoj Djak, Jakov Faletar, Kim Jagar, Gabrijela Jurišić, Lukas Kutleša, Nika Pastula, Nora Pavličević i Jela Šarčević dok su stariju ekipu graničara predstavljali: Noel Turina, Jakov Vlašić, Wilim Luka Pogačić, Ema Jankovečki, Laura Jerbić, Antonia Kurtović, Lorena Vrabec, Vanja Jozić i Luka Jelaš.

Utrci na 60 metara pristupili su: Nora Pavličević, Fran Božiček i Lucas Lopar.

Na put smo krenuli vlakom do Zagreba, nastavili autobusom do Rijeke. Bili smo smješteni u Studentskom naselju Trsat. Prvog dana dolaska domaćini su nam osigurali slobodno poslijepodne te smo uživali u čarima plaže Kostrena. Preostala dva dana uslijedile su utrke i utakmice.

Ekipa „ Zorkići “ uspjela je pobijediti jednog od dva protivnika te se nisu plasirali dalje. „Voloderčići“ su se uspjeli plasirati do četvrtfinala.

Nora i Fran su nas predstavljali u atletičarima 2013. godište i mlađe. Nora se nije uspjela plasirati u polufinale, Fran je ušao, ali nažalost nije u finale. Lucas Lopar nas je predstavljao kao atletičar 2011. godište i mlađi, te se plasirao među najboljih 8 vremena, ali nije ušao među najbržih petero.

Bili smo dobri, ali ne dovoljno dobri da bismo bili najbolji. Ne preostaje nam drugo nego vježbati i pripremati se za sljedeću godinu.

Stara uzrečica kaže " Nije bitno pobijediti, bitno je sudjelovati."

Ove godine smo se pridržavali toga, ali dogodine ćemo biti i brži i bolji, NAJBOLJI!

Učiteljice Marija, Suzana, Anamaria i vjeroučitelj Ilija