Projekt "Školski fotolov"

Autor: Zvijezdana Žigolić Južvak, 23. 6. 2022.

Učenici naše škole ove godine uključili su se u brojne projekte. Jedan od njih je bio i projekt o fotografiji „Školski fotolov“. U našoj školi u projektu je sudjelovalo ukupno 15 učenika: Dora Antolić, Karmen Martinović, Morena Pavličević, Laura Veseljak, Jona Šklempe Tomaić, Helena Hospođuk, Emanuel Vlašić, Nataša Marković, Sven Malović, Tara Đudarić, Ana Marija Lešković, Ema Orlovski, Zora Šarčević, Ana Biondić i Robert Koch. Učenici su u sklopu projekta imali priliku naučiti više o fotografiji i samom fotografiranju. Projekt je započeo u prosincu 2021., a osmislio ga je učitelj informatike iz OŠ Popovača Darko Rakić. Učenici su sudjelovali na online edukacijama te fotografirali jednom mjesečno na zadanu temu.

Teme su bile: „Moja škola“, „Božić u školi“, „Izvannastavne aktivnosti“, „Buđenje proljeća u školi“, „Sportske aktivnosti“ i „Školska knjižnica“.  Svaka škola slala je tri najuspješnije fotografije svakoga mjeseca te je stručni žiri birao najbolje prema sljedećim kriterijima: potpuno jasno i originalno razrađena ideja, potpuno ostvarena tema, kreativan pristup, uspješno ostvarena kompozicija, svjetlost i kadar. Fotografija naše najmlađe sudionice projekta Dore Antolić, odabrana je kao jedna od tri najuspješnije fotografije na temu „Školska knjižnica“. Čestitamo, Dora!

Na kraju samog projekta po dvoje učenika iz svake škole sudjelovalo je u fotolovu znanja gdje su učenici odgovarajući na pitanja u online testu trebali pokazati koliko su naučili prateći edukacije. Organiziran je i završni fotolov u kojem su učenici i učitelji svih škola sudionika od najuspješnijih fotografija u mjesečnim fotolovima  odabrali najbolje. Na kraju projekta su se zbrojili svi bodovi iz navedenih aktivnosti.

U projektu je sudjelovalo 18 škola iz naše županije, a mi smo ostvarili odlično 4. mjesto! Čestitamo našim učenicima i njihovim mentoricama Ružici Filipović i Zvijezdani Žigolić Južvak!

U nastavku pogledajte galeriju fotografija:

ŠKOLSKI FOTOLOV - MyAlbum