“Spelling Bee”

Autor: Dragana Čubrilo Bila, 8. 6. 2022.

S obzirom na to da su prošlogodišnji sedmaši postigli velik uspjeh, učiteljica engleskog jezika Tea Dolenčić uz potporu kolege Dominika Behtanića i ove je godine organizirala natjecanje “Spelling Bee”, tj. natjecanje u točnom slovkanju engleskih riječi.

Učenice i učenici sedmih razreda koji pohađaju dodatnu nastavu iz engleskog jezika te ostali sedmaši koji su bili dovoljno odvažni, 18. svibnja okušali su se u toj vrlo posebnoj i zahtjevnoj vještini. Nije to bio nimalo lak zadatak s obzirom na to da engleski jezik nema apsolutno nikakva pravila za pisanje riječi te svako slovo ima praktički svoje “ime” kada se riječ slovka.

Ukupno se dvadeset dvoje učenika prijavilo na natjecanje, no zbog bolesti je sudjelovalo osamnaest učenikamna natjecanju koje se održalo u prostoru školske knjižnice uz potporu naše ravnateljice, knjižničarke i ostalih kolega. Vrijedni učenici i učenice su: Petar Behin, Lucija Blažević, Matej Boljevac, Ema Ganić, Lorena Lovreković, Brigita Stipčić, Jona Šklempe Tomaić, Dorian Turk, Laura Veseljak, Borna Vincar, Iva Vrenčić, Maja Marija Mišković, Tomo Jančić, Marta Kutleša, Dino Mesić, Elena Papa i Leona Papišta. Nakon napetog i uzbudljivog prvog kruga u kojem je nažalost ispalo sedmero natjecatelja, nastavili smo dok nismo dobili finaliste: djevojčice Emu Ganić iz 7. a razreda i Elenu Papa iz 7. c razreda te dječaka Tomu Jančića iz 7. c razreda.

Na kraju je titulu “Spelling Bee” prvakinje ponijela učenica Elena Papa, viceprvakinja je bila Ema Ganić, a treće mjesto pripalo je Tomi Jančiću. Svi koji su sudjelovali primili su bogat poklon paket Školske knjige, priznanje za sudjelovanje te posebni poklon od učiteljice Tee Dolenčić- unikatni ručno izrađeni privjesak s inicijalima. Naša prvakinja Elena Papa dobila je i torbu i šalicu s natpisom Spelling Bee Champion.  Nakon zasluženog darivanja uslijedilo je druženje uz grickalice, kekse i sokove.

Hvala svima koji su sudjelovali, pomogli oko poklona i cjelokupne organizacije! Dogodine! 😉

Tea Dolenčić, učiteljica engleskog jezika