Dani otvorenih vrata

Autor: Dragana Čubrilo Bila, 1. 6. 2022.

6. travnja održani su Dani otvorenih vrata Tehničke škole Sisak. Naši osmaši su u pratnji učiteljice Sanje Kos odlučili posjetiti istu. Na samom ulazu u školu dočekale su  nas dvije učenice koje su nas provele kroz ustanovu. Obišli smo nekolicinu učionica u kojima su nam profesori i učenici na vrlo zanimljiv način predstavljali svoje predmete.

Najviše pažnje zaplijenili su učenici koji pohađaju smjer – Tehničar za razvoj videoigara. Učenici su isto tako mogli vidjeti na koji način funkcioniraju roboti koje učenici te srednje škole sami programiraju. Nakon obilaska obratila nam se pedagoginja škole Ivana Šmint Velić te nas prepustila knjižničarki Martini Janko koja nas je sa školom upoznala kroz pripremljenu prezentaciju. Nakon prezentacije posjetili smo izdvojen prostor škole, koji se nalazi u prostoru trgovine URADI SAM. Tamo se privremeno nalazi oprema Regionalnog centra kompetentnosti. Uz solarne panele, robote najviše nam se svidio studio za snimanje spotova i instrumenti. Nakon posjeta vratili smo se u našu školu puni dojmova.

Učiteljica Sanja Kos