Posjet Tehničkoj školi Sisak

Autor: Zvijezdana Žigolić Južvak, 23. 4. 2024.

18. travnja 2024. godine je trinaest učenika osmih razreda naše škole u pratnji učiteljice matematike Josipe Blažević posjetilo Tehničku školu Sisak koja je tada imala Dan otvorenih vrata. Posjet je organiziran s ciljem profesionalnoga informiranja učenika o upisima u srednju školu i pomoć pri izboru budućega zanimanja za učenike završnih razreda osnovnih škola.

Tijekom posjeta učenici su imali priliku upoznati ustanovu i njene djelatnike, pogledati specijalizirane učionice i praktikume te su se informirali o mogućnostima upisa u navedenu školu. Ova je škola jedna od ukupno dvije u Republici Hrvatskoj koja nudi obrazovni program za tehničara za razvoj videoigara koje je među popularnim zanimanjima te jedina koja nudi obrazovni program za tehničara za robotiku. Učenici su obišli Regionalni centar kompetentnosti Tehničke škole Sisak koji se trenutno nalazi u izdvojenom pogonu. To je centar kompetentnosti u sektoru elektrotehnike i računalstva s naglaskom na područja robotike, automatizacije, IT industrije te industrije videoigara.

Učenici su ovaj posjet ocijenili kao iznimno zanimljiv i vrijedan te su iskazali želju upisati neki od obrazovnih programa koje nudi ova škola.

Zahvaljujemo učenicima i djelatnicima Tehničke škole Sisak na ugodnom gostoprimstvu!

Galerija fotografija: