Izložba likovnih radova „Rijeke moga zavičaja“

Autor: Dragana Čubrilo Bila, 26. 3. 2024.

U Strukovnoj školi u Sisku je 22. ožujka 2024. godine na Svjetski dan voda otvorena izložba likovnih radova učenika osnovnih i srednjih škola Sisačko-moslavačke županije na temu „Rijeke moga zavičaja“. Natječaj je raspisao Kulturno-povijesni centar SMŽ-a povodom Dana rijeka koji se tradicionalno obilježava svake godine 14. ožujka. Cilj je natječaja bio prikazati bogatstvo i ljepote rijeka naše županije.

Na natječaj je pristiglo 114 radova i svi su izloženi u prostoru Strukovne škole Sisak. Predstavnici naše matične škole pod mentorstvom učitelja Nikole Bartulića bili su Manuela Bahlen, Matea Kurtović, Matea Losso, Lana Rogić i Ema Štefan dok su Područnu školu Gornja Gračenica predstavili učenici David Brlek i Elena Jurčec pod mentorstvom učiteljice Mirne Komarac te Arian Brlek, Tina Prohaska i Nika Slovic pod mentorstvom učiteljice Ivane Antić. Priznanja i nagrade najboljim učenicima i njihovim mentorima uručili su Ivica Valent, ravnatelj Kulturno-povijesnog centra SMŽ-a i Robertina Štajdohar, pročelnica Upravnoga odjela za obrazovanje, kulturu, šport, mlade i civilno društvo SMŽ-a. Svim su učenicima koji su se prijavili na natječaj i njihovim mentorima uručene zahvalnice.

Mirna Komarac, učiteljica 2. razreda u Područnoj školi Gornja Gračenica